Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tesla rozpocznie budowę swoich samochodów w Chinach - będą tańsze?

23.06.2017 12:30

Wprowadzenie produkcji elektrycznych aut Tesli w Chinach pozwoliłoby firmie na znacznie łatwiejszą globalną sprzedaż swoich aut.

Tesla rozpocznie budowę swoich samochodów w Chinach - będą tańsze? fot. Tesla

Tesla obecnie prowadzi negocjację z rządem Chin w sprawie otworzenia fabryki w Szanghaju - firma dzięki temu mogłaby osiągnąć planowany wzrost rocznej produkcji 500 tysięcy samochodów do 2018 roku.

"Tesla jest mocno zobowiązana wobec chińskiego rynku i kontynuujemy plany potencjalnego rozwoju na tym rynku by zaspokoić lokalny rynek. Podczas gdy większość naszej produkcji miałaby miejsce w Stanach Zjednoczonych, otworzenie lokalnych fabryk zapewni odpowiedni ą dostępność i przystępność cenową na jakie te rynki zasługują."

Dzięki wprowadzeniu fabryk do Chin Tesla mogłaby oferować swoje produkty znacznie taniej również na europejskim rynku. Obecnie cena aut Tesli jest zawyżona o ok. 25% z uwagi na ich import zza oceanu.

Potencjał w tych nowoczesnych samochodach jest ogromny, a ten krok (o ile do niego dojdzie) na pewno pomoże w zwiększeniu popularności tej marki na całym świecie.

Zagłosuj

Jeśli auta elektryczne byłyby łatwiej dostępne w Polsce, to rozważałbyś zakup takiego?

RadioZet.pl/AM

Oceń