Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tesla stworzy największy na świecie magazyn energii elektrycznej - gdzie?

10.07.2017 15:10

30 tysięcy gospodarstw w Australii będzie mogło być zasilone, dzięki systemowi magazynowania energii, którego produkcji podjęła się Tesla.

Tesla stworzy największy na świecie magazyn energii elektrycznej - gdzie? fot. tesla

Elon Musk zapowiedział współpracę swojej firmy - Tesla Motors, z rządem Australii, w celu stworzenia wyjątkowej infrastruktury elektrycznej. Plany zakładają powstanie systemu magazynowania energii, w skład którego wejdą największe na świcie akumulatory litowo-jonowe o pojemności 100 i 129 Megawatogodzin.

Całość systemu magazynowania energii będzie zasilane z farmy wiatraków, a więc źródłem energii będzie naturalny czynnik, niewymagający wytwarzania zanieczyszczeń.

Instalacja ma się przyczynić do utworzenia bogatszej infrastruktury zasilającej Australię. Obecnie na wskutek uszkodzenia aktualnego systemu dostawy energii ponad 1,5 miliona mieszkańców Australii ma utrudniony dostęp do elektryczności.

Musk zapowiada, że zbuduje zapowiedziany system do marca następnego roku, albo nie pobierze za to opłaty. Niedotrzymanie tego słowa, to koszt ok. 50 milionów dolarów dla firmy, lecz zapowiadając tego typu inwestycję Tesla na pewno wie, co robi.

RadioZe.pl/AM

Oceń