Tesla wysłana w kosmos zabrała ze sobą mnóstwo bakterii. Może być zagrożeniem biologicznym!

02.03.2018 15:22
xxx zet

Dryfująca w przestrzeni kosmicznej Tesla Roadster może stanowić zagrożenie biologiczne dla życia na innych planetach.

Tesla wysłana w kosmos zabrała ze sobą mnóstwo bakterii. Może być zagrożeniem biologicznym! fot. Tesla

Biuro Koordynacji Ochrony Planetarnej powołane niedawno przez NASA ma wątpliwości co do bezpieczeństwa misji SpaceX.

Wysłana przez SpaceX w przestrzeń kosmiczną Tesla Roadster miała pokazać możliwości rakiety Falcon Heavy, a jednocześnie być symbolem tego triumfu. Opinia Biura Koordynacji Planetarnej nie ma podobnego zdania co agencja kosmiczna.

Plany nie przewidują uderzenia Tesli Roadster w jakieś ciało niebieskie (chociaż ostatnie kalkulacje mówią o uderzeniu obiektu w Ziemię za kilka milionów lat). Gdyby jednak doszło do uderzenia jej np. w Marsa, to zagroziłoby to ewentualnie istniejącym na Czerwonej Planecie form życia.

Tesla Roadster wysłana w kosmos nie była poddana odpowiedniej sterylizacji, a w związku z tym może przenosić miliony ziemskich mikroorganizmów. W przestrzeni kosmicznej mimo niesprzyjających warunków część z tych mikroorganizmów może przejść w stan hibernacji i obudzić się dopiero po uderzeniu w jakieś ciało niebieskie, powodując tym samym zagrożenie biologiczne.

Czy kosmiczna Tesla może w przyszłości stać się narzędziem zagłady? To mało prawdopodobne, lecz jednak możliwe — ale nie możemy liczyć na to, że się tego dowiemy za naszego życia.

RadioZet.pl/AM

Oceń
Tagi