Tiny T1 - najmniejszy telefon komórkowy na świecie

27.12.2017 13:19

Jeśli szukasz naprawdę małego telefonu komórkowego, bo uważasz wszystkie inne za posiadające niepotrzebną ilość "bajerów", Tiny T1 to sprzęt dla Ciebie.

Tiny T1 - najmniejszy telefon komórkowy na świecie fot. zanco

Tiny T1 to naprawdę mały sprzęt - urządzenie ma wymiary wynoszące 21 na 46,7 mm i waży zaledwie 13 gramów.

Telefon jest w pełni funkcjonalny - posiada czytnik kart nanoSIM, pełnoprawną klawiaturę numeryczną wraz z podpowiedziami literowymi dla pisania SMS-ów, a pamięć wewnętrzna pozwoli pomieścić książkę adresową z 300 numerami oraz przechowa do 50 wiadomości SMS.

Bateria mini-telefonu komórkowego o pojemności 200 mAh zapewni aż 3 dni pracy urządzenia w trybie czuwania lub 180 godzin rozmów.

Wprawdzie miniaturowy wyświetlacz o przekątnej 0,49 cala z rozdzielczością 64 na 32 piksele nie za bardzo pozwoli na wygodne czytanie lub pisanie SMS-ów (zwłaszcza z tak miniaturową klawiaturą), jednak warto docenić, że z tak małym urządzeniem jak Tiny T1 istnieje możliwość korzystania z tego podstawowego środka komunikacji.

Projekt można wesprzeć na platformie kickstarter - za wpłatę w wysokości powyżej 35 funtów możemy otrzymać własny egzemplarz urządzenia, jak tylko zejdzie z taśmy produkcyjnej. Obecnie kampania na realizację projektu już kilkukrotnie przekroczyła wymaganą kwotę (76 tys. funtów na 25 tys. potrzebnych), a więc nie powinniśmy się martwić, że jego produkcja nie dojdzie do skutku. To co, skusisz się na najmniejszy telefon na świecie?

Zagłosuj

Co sądzisz o takim mini-telefonie?

RadioZet.pl/AM

Oceń