Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tłumy ustawiły się w kolejce po iPhone'a 5S. Powód? Niska cena

06.03.2018 12:37
xxx zet

Promocje mogą zdziałać cuda — sprzedadzą nawet 5-letniego smartfona, oczywiście przy bardzo niskiej cenie.

Tłumy ustawiły się w kolejce po iPhone'a 5S. Powód? Niska cena fot. facebook

Niemalże pięcioletnie smartfony raczej nie są w kręgu zainteresowań klientów. Biorąc pod uwagę szybki czas zużycia się takich urządzeń i szybkiego zaprzestawania dla nich wsparcia, klienci zwykle po dwóch latach już szukają nowego urządzenia. Tymczasem pod drzwiami jednego ze sklepów po leciwy telefon Apple ustawiły się tysiące chętnych.

iPhone 5S ukazał się na rynku na jesieni 2013 roku. Był to przedostatni smartfon Apple z 4-calowym ekranem (na podstawie jego konstrukcji powstał również iPhone SE), kolejne modele przechodziły już spore modernizacje i zmiany w designie.

Sprawcą zamieszania, o którym mowa, jest jeden ze sklepów sieci Switch, która w Malezji jest resellerem produktów Apple — w Polsce odpowiednikiem byłby iSpot.

Zorganizowana przez sklep wyprzedaż okazała się naprawdę atrakcyjna dla klientów — jednego dnia na półki trafić miał w promocji iPhone 5S w cenie 50 dolarów. Już od godziny 19 w dzień przed rozpoczęciem promocji klienci zaczęli ustawiać się przed drzwiami. Na parę minut przed otworzeniem sklepu galeria handlowa, w której znajdował się salon, była wypełniona 11 tysiącami klientów, którzy stali w kolejce po iPhone'y. Niestety sklep miał ich na stanie jedynie... 10 sztuk!

Prócz iPhone'ów sklep też organizował mniejsze promocje na iPady, MacBooki Air, iMaki i iPody. Niestety z uwagi na tak ogromne tłumy wyprzedaż została odwołana. Właściciele sklepu przenieśli ją na inny termin. Tak duża liczba klientów mogłaby się źle skończyć dla wszystkich — zarówno dla sklepu, pracowników, jak i samych zainteresowanych niskimi cenami.

RadioZet.pl/AM

Oceń
Tagi