Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

To urządzenie przetłumaczy wszystko na żywo

21.06.2017 11:20

TranslateOne2One to urządzenie, które może niedługo pozbawić pracy profesjonalnych tłumaczy. 

To urządzenie przetłumaczy wszystko na żywo fot. materiały prasowe

Doczekaliśmy się czasów, kiedy będziemy mogli używać małej skrzynki jako tłumacza na żywo - a więc kolejna wizja przyszłości znana z filmów science-fiction staje się rzeczywistością.

Za projekt odpowiada firma Lingmo International, którą założył Danny May, wcześniej będący zawodowym hydraulikiem. Pomysł na urządzenie wpadł mu podczas wycieczki do Chin, kiedy skradziono mu paszport i nie mógł się dogadać z lokalną policją.

Urządzenie jest czymś w rodzaju dużo bardziej zaawansowanej wersji Google Translate. Dzięki połączeniu ze sztuczną inteligencją Watson, stworzoną przez IBM, jest w stanie przeanalizować całe zdania (do pół minuty wypowiedzi), by następnie powiedzieć nam w pełni przetłumaczoną wersję bezpośrednio do naszego ucha za pomocą słuchawek.

Technologia stojąca za tym urządzeniem wykorzystuje uczenie maszynowe, a więc z każdym kolejnym tłumaczeniem jest coraz dokładniejsza i lepiej dokonuje tłumaczenia. Obecnie zgodność tłumaczenia z oryginałem wynosi ok. 85% i wciąż rośnie.

Na razie TranslateOne2One jest w fazie testów, lecz już wkrótce ma zadebiutować na rynku w cenie 179 dolarów (ok. 680 złotych).

Zagłosuj

Przydałoby Ci się takie urządzenie?

RadioZet.pl/AM

Oceń