Tragedia młodych piłkarzy w Tajlandii. Elon Musk deklaruje pomoc!

06.07.2018 17:19

Uwięzieni w jaskini młodzi piłkarze razem ze swoim trenerem wciąż oczekują na pomoc. To może zająć miesiące...Chyba, że plan Muska się powiedzie.

Tragedia młodych piłkarzy w Tajlandii. Elon Musk deklaruje pomoc! fot. Facebook

Dzieci uwięzione w jaskini w Tajlandii

Tragedia 12 młodych piłkarzy i ich trenera, uwięzionych w kompleksie jaskiń Tham Luang Nang Non błyskawicznie obiegła cały świat. Po 10 dniach udało się w końcu odnaleźć zaginioną grupę, jednak zalana deszczową wodą jaskinia wciąż pozostaje dla nich piekłem bez możliwości ucieczki. Wydobycie ich na powierzchnię będzie bardzo trudne i może zająć nawet miesiące...Chyba, że pomoże im Elon Musk. Miliardera o pomoc zapytał najpierw jeden z użytkowników.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Elon Musk chce pomóc

Pierwsza reakcja CEO Tesli i SpaceX była dosyć zdystansowana. Jak napisał, przypuszczalnie rząd Tajlandii nie wymaga dodatkowej pomocy przy rozwiązaniu tej sprawy...Chyba, że?

Kiedy użytkownik podziękował mu za wstępną deklarację pomocy, na końcu dodał drobny żart: "wiemy, że nie jesteś w końcu Iron Manem (prawda?)". Być może to zmotywowało Muska do chwili dodatkowej refleksji, bo po chwili zaczął już opisywać całkiem realne możliwości, jakie ma jedna z jego firm, Boring Company. "Posiadamy system zaawansowanych radarów, zdolny do dokładnej analizy pomiarów gruntowych. Boring Company jest też całkiem niezła w kopaniu dziur...Firma mogłaby zorganizować zrzut pomp i w pełni naładowanych Powerpacków (baterii)" - tak brzmiała treść kolejnego tweeta. Taka pomoc może bardzo przydać się walczącym o życie dzieci ratownikom. Na najbliższe dni w tym rejonie Tajlandii zapowiadane są obfite deszcze.

RadioZET.pl/AG

Oceń