Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Troika - smart-asystent, który pomoże na lotnisku w Korei Płd.

05.07.2017 13:20

To już kolejne tego typu rozwiązanie, które pomaga turystom i podróżującym w uzyskaniu informacji. 

Troika - smart-asystent, który pomoże na lotnisku w Korei Płd. fot. pexels

Troika to autonomiczny robot wykonany przez znanego producenta sprzętu - firmę LG. Robot jest dosyć niewielki - jest wzrostu przeciętnego nastolatkowa, dzięki czemu ma wzbudzać zaufanie i nie przerażać swoimi rozmiarami turystów.

Robot dzięki wbudowanym czujnikom może bezpiecznie poruszać się po terenie portu lotniczego, a także czyścić podłogę. Jeśli jakiś turysta będzie zagubiony, będzie chciał się dowiedzieć informacji na temat danego lotu lub lokalizacji danego sklepu - Troika chętnie mu w tym pomoże, udzielając odpowiednich informacji poprzez wyświetlenie ich na wbudowanym w robota ekranie dotykowym.

Roboty mogą nawet odprowadzić pasażerów do bramki, z której dotrą do swojego samolotu - wystarczy im tylko pokazać swój bilet lotniczy, a ten po zeskanowaniu da maszynie wszystkie potrzebne informacje do udzielenia pasażerowi odpowiedniej pomocy.

Podobne rozwiązanie wprowadzono w porcie lotniczym Narita w Tokio. Tamtejszy robot "HOSPI", którego nazwa wzięła się od tego, że pierwotnie robot wykorzystywany był jako pomoc w szpitalu przy roznoszeniu leków, obecnie pomaga odwiedzającym lotnisko pasażerom.

Z innych nowoczesnych technologii, które wprowadzane są na lotniskach warto wspomnieć o robotach, które same parkują nasz samochód, dzięki czemu nie musimy pamiętać, gdzie go zaparkowaliśmy ani nie będziemy martwić się o prawidłowe ustawienie samochodu na ciasnym miejscu parkingowym.

RadioZet.pl/AM

Oceń