Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Twórca „Marsjanina” pisze nową książkę. Znamy szczegóły

09.05.2017 12:34

Andy Weir, autor bestsellerowego „Marsjanina”, kończy prace nad nową książką. „Artemis” powtarza przepis na sukces debiutu twórcy – nowa powieść ma równie intensywnie korzystać z dorobku nauki.

Twórca „Marsjanina” pisze nową książkę. Znamy szczegóły fot. materiały prasowe

„Artemis” to pierwsze miasto (i jedyne) miasto, jakie ludzkość założyła na Księżycu – to właśnie w nim osadzona będzie akcja kryminału pisanego przez Weira.

Główna bohaterka ma być równie barwną postacią, co walczący o przetrwanie na Marsie Mark Watney. Jasmine Bashara, znana jako Jazz, ma być pełną energii dwudziestokilkulatką, która będzie poszukiwać swojego miejsca w świecie.

- Życie w Artemis jest ciężkie, jeśli nie jesteś bogatym turystą lub ekscentrycznym miliarderem, a Jazz zdecydowanie nie należy do żadnej z tych kategorii. Ma długi do spłacenia, zarobki pozwalają ledwo na opłacenie czynszu, a kariera przemytnika nie doprowadza jej do pozycji bossa przestępczego światka. Gdy pojawia się przed nią szansa mogąca odmienić jej życia, Jazz nie może odmówić, nawet jeśli podejrzewa, że chodzi tu o coś więcej, niż jej powiedziano. I rzeczywiście, popełnienie zbrodni doskonałej to tylko pierwszy z problemów Jazz, która znajduje się w samym środku spisku mającego na celu przejęcie kontroli nad Artemis – czytamy w oficjalnym opisie książki.

Zagłosuj

Czytaliście "Marsjanina"?

fot. materiały prasowe

Andy Weir podchodzi do pracy nad „Artemis” równi metodycznie, jak do pisania „Marsjanina” – w jednym z wywiadów przyznał, że zebrał tak dużo naukowych faktów na temat funkcjonowania kolonii na Księżycu, że większość z nich nie zostanie nawet wykorzystana w książce.

Prawa do ekranizacji „Artemis” zostały już zakupione przez wytwórnię 20th Century Fox, która nakręciła „Marsjanina”.

Zagłosuj

Oglądaliście "Marsjanina"?

RadioZET.pl/MT