Twórca „Marsjanina” pisze nową książkę. Znamy szczegóły

09.05.2017 12:34

Andy Weir, autor bestsellerowego „Marsjanina”, kończy prace nad nową książką. „Artemis” powtarza przepis na sukces debiutu twórcy – nowa powieść ma równie intensywnie korzystać z dorobku nauki.

Twórca „Marsjanina” pisze nową książkę. Znamy szczegóły fot. materiały prasowe

„Artemis” to pierwsze miasto (i jedyne) miasto, jakie ludzkość założyła na Księżycu – to właśnie w nim osadzona będzie akcja kryminału pisanego przez Weira.

Główna bohaterka ma być równie barwną postacią, co walczący o przetrwanie na Marsie Mark Watney. Jasmine Bashara, znana jako Jazz, ma być pełną energii dwudziestokilkulatką, która będzie poszukiwać swojego miejsca w świecie.

- Życie w Artemis jest ciężkie, jeśli nie jesteś bogatym turystą lub ekscentrycznym miliarderem, a Jazz zdecydowanie nie należy do żadnej z tych kategorii. Ma długi do spłacenia, zarobki pozwalają ledwo na opłacenie czynszu, a kariera przemytnika nie doprowadza jej do pozycji bossa przestępczego światka. Gdy pojawia się przed nią szansa mogąca odmienić jej życia, Jazz nie może odmówić, nawet jeśli podejrzewa, że chodzi tu o coś więcej, niż jej powiedziano. I rzeczywiście, popełnienie zbrodni doskonałej to tylko pierwszy z problemów Jazz, która znajduje się w samym środku spisku mającego na celu przejęcie kontroli nad Artemis – czytamy w oficjalnym opisie książki.

Zagłosuj

Czytaliście "Marsjanina"?

fot. materiały prasowe

Andy Weir podchodzi do pracy nad „Artemis” równi metodycznie, jak do pisania „Marsjanina” – w jednym z wywiadów przyznał, że zebrał tak dużo naukowych faktów na temat funkcjonowania kolonii na Księżycu, że większość z nich nie zostanie nawet wykorzystana w książce.

Prawa do ekranizacji „Artemis” zostały już zakupione przez wytwórnię 20th Century Fox, która nakręciła „Marsjanina”.

Zagłosuj

Oglądaliście "Marsjanina"?

RadioZET.pl/MT

Oceń