Twórcy Pokemonów biorą się za Harry’ego Pottera. Smartfon magiczną różdżką

09.11.2017 09:36

Marzenie o staniu się czarodziejem jest coraz bliższe spełnienia – Niantic, autorzy Pokemon GO, zapowiedzieli analogiczny tytuł umieszczony w czarodziejskim uniwersum J.K. Rowling.

Twórcy Pokemonów biorą się za Harry’ego Pottera. Smartfon magiczną różdżką fot. materiały prasowe

Harry Potter: Wizards Unite – taką nazwę nosić będzie gra, która wprowadzi do naszego świata magię znaną z serii książek (i filmów) o młodym czarodzieju.

Tytuł korzystać będzie oczywiście z rozszerzonej rzeczywistości, nakładając na mapę prawdziwego świata magiczne stwory.

Zadaniem graczy będzie zdobywanie doświadczenia przez doskonalenie i uczenie się nowych zaklęć oraz patrolowanie swoich bliższych i dalszych okolic, w których ukrywać się będą magiczne stwory, z którymi Harry Potter spotykał się na kartach powieści.

fot. materiały prasowe

Część z nich będzie tak potężna, że pokonać je będzie można tylko łącząc swoje siły z innymi graczami – dokładnie tak, jak ma się to w Pokemon GO podczas rajdów.

Niestety, nie podano żadnych konkretnych dat dotyczących spodziewanej premiery gry. Oświadczenie może oznaczać, że porozumienie o tworzeniu gry zostało dopiero zawarte z Warner Bros. Interactive Entertainment – w takim przypadku na pojawienie się gdy trzeba będzie poczekać długie miesiące, jeśli nie lata.

Wcześniej można zobaczyć, jak prezentuje się wczesna wersja Slavic Monsters - polskiej gry AR, w której zamiast pokemonów łapiemy stworzenia z naszych dawnych wierzeń, legend i mitów.

Zagłosuj

Zagrasz w Harry Potter: Wizards Unite?

RadioZET.pl/MT

Oceń