Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Twórcy Polfejsa szokują. Chcą „tępić islamistów”

29.09.2017 13:08

Patriotyczny Portal Społecznościowy – tak przedstawia się Polfejs, prawicowy konkurent dla Facebooka. Poglądy prezentowane przez użytkowników są tak radykalne, że administracja serwisu zagroziła usuwaniem kont – na groźby w stosunku do „islamistów” zamierza jednak patrzeć przez palce.

Twórcy Polfejsa szokują. Chcą „tępić islamistów” fot. zrzut ekranu

Polfejs ma być portalem społecznościowym dla osób, które czują się prześladowane za poglądy przez Facebooka. Serwis pilnuje, żeby internauci nie posługiwali się językiem nienawiści ani nie propagowali przemocy – konta, które zostaną na tym przyłapane, są zawieszane.

Dotyczy to sporej grupy Polaków, którzy wielkość miłości do Ojczyzny zwykli mierzyć stopniem nienawiści do innych – w szczególności do muzułmańskich imigrantów.

Wolność wypowiedzi, jaka według deklaracji panuje na Polfejsie, zachęcała do wyrażania skrajnych poglądów. Użytkownicy korzystali z niej do tego stopnia, że twórcy serwisu zaczęli otrzymywać informacje o możliwości pozwania ich na podstawie zapisów artykułu o zniesławianiu i znieważaniu osób.

Administracja Polfejsa wystosowała do użytkowników serwisu oświadczenie – napisano w nim, że za znieważanie prezydenta i nawoływanie do przemocy grozi usunięcie konta. W komentarzu dali jednak do zrozumienia, że to tylko zasłona mająca zwolnić ich z odpowiedzialności prawnej – przecież „islamistów trzeba tępić”:

fot. zrzut ekranu

Ta odpowiedź została już usunięta (zapewne jej autor zorientował się, że to co napisał jest nawoływaniem do przemocy) – pozostawiono za to inne odpowiedzi, wyraźnie tłumaczące, z jakich powodów wprowadzono zakaz.

fot. zrzut ekranu

Polfejs zdobył sobie grono kilkunastu tysięcy użytkowników. Rejestracja nowych została tymczasowo wstrzymana – okazało się, że regulamin serwisu został bez zgody skopiowany z innej strony internetowej, chętni muszą więc poczekać na stworzenie nowego.

Zagłosuj

Który serwis jest lepszy?

RadioZET.pl/MT

Oceń