UOKiK ostrzega przez nieuczciwym operatorem telefonicznym

18.04.2017 11:45

UOKiK ostrzega przed Telekomunikacją Cyfrową – operator podszywa się pod obecnego operatora i naciąga na niekorzystną umowę, za zerwanie której trzeba zapłacić 550 zł.

UOKiK ostrzega przez nieuczciwym operatorem telefonicznym fot. materiały prasowe

W sprawie operatora Urząd ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził dochodzenie po otrzymaniu ponad 200 skarg od poszkodowanych klientów. Jak wynika z ustaleń urzędu, przedstawiciele Telekomunikacji Cyfrowej w kontaktach z konsumentami podają się za dotychczasowego operatora konsumenta.

Podczas rozmów proponują obniżenie abonamentu płaconego za telefon, zatajając informację, że to stawka promocyjna, która będzie obowiązywać tylko przez dwa pierwsze miesiące umowy.

UOKiK zastrzeżenie ma także do sposobu dostarczania umów – kurierzy przekazują informację, że podpisanie umowy to korzystna zmiana warunków umowy z dotychczasowym operatorem, zabierają także wszystkie podpisane dokumenty, mimo że jedna kopia powinna zostać u klienta.

O tym, że umowa została podpisana z innym operatorem klienci często dowiadywali się dopiero po otrzymaniu pierwszej faktury od Telekomunikacji Cyfrowej.

fot. materiały prasowe

- W wielu skargach byliśmy informowani o tym, że konsumenci podpisali podsuwane dokumenty, ponieważ byli przekonani, że oferta pochodzi od operatora, z którego usług są zadowoleni. Nie podpisaliby jej, gdyby wiedzieli, że zawierają umowę z Telekomunikacją Cyfrową – powiedział Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, UOKiK wydaje ostrzeżenie po stwierdzeniu, że przedsiębiorca stosuje nielegalną praktykę, która może narazić szeroki krąg konsumentów na znaczne straty finansowe lub niekorzystne skutki.

W przypadku stwierdzenia uchybień Urząd wydaje surowe kary – wielomilionowe grzywny zostały nałożone już między innymi na T-Mobile oraz Cyfrowy Polsat i Plus.

RadioZET.pl/MT

Oceń