UOKiK zabiera się za firmy kupujące pozytywne komentarze

29.05.2017 15:53

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zacznie tropić osoby, które kupują pozytywne komentarze, w celu oszukania klientów o swojej dobrej obsłudze.

UOKiK zabiera się za firmy kupujące pozytywne komentarze fot. pexels

Zgodnie z prawem firma kupująca pozytywne opinie, podobnie jak osoba je publikujące, może zostać prawnie ukarana, a UOKiK zamierza wykorzystać tą możliwość do przyjrzenia się bliżej praktykom polskich firm.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się trafić na ewidentnie kupiony i przekłamany komentarz odnośnie jakiegoś produktu/usługi?

Przedsiębiorstwa i agencje, które dokonują tego typu praktyk doczekają się kar w postaci grzywn finansowych, a spółki notowane na giełdzie dodatkowo mogą otrzymać zarzut manipulacji na rynku finansowym.

Zjawisko tępienia tego typu praktyk przez firmy może pozytywnie wpłynąć na nasze decyzje zakupowe. Przecież często sięgając po dany produkt szukamy na jego temat komentarzy użytkowników, które powinny być szczere i nie być treśćmi sponsorowanymi. Nie chcemy przecież natknąć się na fałszywe opinie np. odnośnie smartfona, który planujemy kupić, a w rzeczywistości nie jest wart ani jednej wydanej na niego złotówki. Ponadto tego typu praktyki dosyć mocno mogą wpłynąć na szerzące się po sieci opinie na temat oferowanych przez firmę produktów, co może zawyżyć wartość rynkową danej firmy.

Zagłosuj

Uważasz, że firmy powinny otrzymywać spore kare finansowe za stosowanie tego typu praktyk?

RadioZet.pl/AM

Oceń