Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Uber Eats pokazał, co jadają warszawiacy

21.04.2017 14:53

Dwa miesiące po debiucie Uber Eats – usługa dowozu jedzenia zamawianego w lokalach gastronomicznych – podzieliła się statystykami zamówień. Są spore zaskoczenia.

Uber Eats pokazał, co jadają warszawiacy fot. kadr z wideo

Debiut Uber Eats w Polsce miał miejsce w lutym 2017 roku. Dzięki usłudze można zamówić potrawy z ponad 300 restauracji, barów i jadłodajni w Warszawie. Nie wszyscy mieszkańcy stolicy będą jednak mogli skorzystać z aplikacji – zamawiać dostawę można tylko w wybranych dzielnicach miasta.

Zagłosuj

Korzystaliście z Uber Eats?

Uber przeanalizował składane przez warszawiaków zamówienia i przygotował mapkę pokazującą ich preferencje smakowe. Największym wzięciem cieszy się kuchnia amerykańska i włoska, polskie specjały doceniane są w dwóch dzielnicach, zaś w jednej najchętniej zamawiane są specjały wegańskie i wegetariańskie.

fot. materiały prasowe

Zielonym rodzynkiem na mapie Warszawy są Bielany – to mieszkańcy tej dzielnicy preferują dania, których przygotowanie nie wiązało się z zadawaniem cierpienia zwierzętom. Po polskie frykasy – na przykład pierogi czy kotlety schabowe – sięgano często na Starym Mieście (być może klientami są tu po prostu turyści) i na Ochocie.

Najpopularniejsza w Warszawie jest kuchnia amerykańska – najczęściej sięgają po nią mieszkańcy Woli, Żoliborza, Ursynowa, Mokotowa oraz „Mordoru” – biurowego zagłębia stolicy.

Smaki włoskie trafiają w gusta mieszkańców Ochoty, Mokotowa, Śródmieścia, Ursynowa oraz Pragi Północ.

Zagłosuj

A według Was która kuchnia jest najlepsza?

RadioZET.pl/MT

Oceń