Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Hubert Radzikowski
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Uber płaci 3500 zł za zdobycie licencji na przewóz osób

14.06.2018 13:57
xxx zet

Kierowcy Ubera, którzy zdobędą licencją na krajowy przewóz osób przed 1 sierpnia 2018 roku, dostaną od korporacji jednorazową nagrodę w wysokości 3 500 zł.

Uber fot. Elliott Brown, CC BY-SA 2.0

Uber od dawna jest solą w oku taksówkarzy, którzy uważają, że padają ofiarami nieuczciwej konkurencji – podczas gdy prowadzenie taksówki wymaga zdania egzaminów i prowadzenia działalności gospodarczej, w barwach Ubera może jeździć praktycznie każdy, oferując przy tym niższe ceny.

Problem został dostrzeżony przez władze, gdyż w nowelizacji prawa o przewozach wprowadzono zmiany, które mogą uniemożliwić Uberowi realizację kursów w naszym kraju – chyba, że jego kierowcy zdobędą licencje na przewód osób.

Uber płaci kierowcom za zdobycie licencji na przewóz osób

- Stale prowadzimy działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa korzystania z naszej aplikacji. W związku z tym, wkrótce będziemy wymagali od wszystkich Partnerów dodania nowego dokumentu, jakim jest Licencja na krajowy przewóz osób samochodem osobowym – czytamy w oświadczeniu rozsyłanym przez Ubera do kierowców.

Zdobycie nowych uprawnień to koszt od 700 do 900 zł –wysokość opłaty zależy od terminu, na jaki ma obowiązywać licencja. Proces jej zdobycia może trwać kilka tygodni, dlatego też Uber zachęca do jak najszybszego załatwienia sprawy.

- Jeśli dokument zostanie dodany do 1 sierpnia 2018 włącznie, w kolejnym tygodniu od dodania dokumentu otrzymasz od nas jednorazową wypłatę w wysokości 3500 zł – deklaruje korporacja.

Zagłosuj

Czy Uber działa w Polsce legalnie?

RadioZET.pl/MT

Oceń