Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Michał Korościel
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Uber przestaje śledzić użytkowników

31.08.2017 09:40
xxx zet

Dzięki nowemu dyrektorowi generalnemu firmy z aplikacji Ubera zostanie usunięta funkcja, która nie do końca podobała się wszystkim klientom.

Uber przestaje śledzić użytkowników fot. Uber

Aplikacja Uber po zakończonym pomyślnie transporcie klienta jeszcze przez 5 minut śledziła jego poczynania. Firma zapewniała, że to wszystko z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Jednak wiele organizacji, które walczą o prywatność w sieci to wytłumaczenie nie zadowalało. Niektórzy nawet podejrzewali, że dzięki temu firma może dowiedzieć się poufnych informacji, lub zdobywać dane, które może wykorzystać np. w celach marketingowych.

Uber w ostatniej aktualizacji mobilnej aplikacji usługi postanowił wycofać tę funkcjonalność. Według Joe Sullivana - dyrektora bezpieczeństwa w Uber Technologies, wprowadzenie tej funkcji nie było odpowiednio wyjaśnione przez firmę i rozumie ewentualne obostrzenia klientów. Teraz lokalizacja użytkowników będzie działać jedynie w momencie korzystania z usługi Ubera.

Zmiana jest jednym z pierwszych dużych wydarzeń rozgrywających się w Uberze po wkroczeniu nowego dyrektora generalnego - Dara Khosrowshahi. Następca Travisa Kalanicka był między innymi dyrektorem firmy turystycznej Expedia, do której należy między innymi wyszukiwarka hoteli - Trivago.

Zagłosuj

Uważasz, że wycofanie funkcji śledzenia użytkowników na 5 minut po zakończeniu usługi jest słuszne?

RadioZet.pl/AM

Oceń