Uber wprowadza w Polsce nowe funkcje. Jak z nich skorzystać?

01.09.2017 14:16

Aplikacja Ubera została zaktualizowana o opcje, które zostały zasugerowane przez użytkowników. Teraz można wyznaczyć wiele miejsc docelowych oraz wysyłać kierowcy wiadomości tekstowe.

Uber wprowadza w Polsce nowe funkcje. Jak z nich skorzystać? fot. materiały prasowe

Jak podaje korporacja, te dwie funkcje były często wymieniane zarówno przez pasażerów, jak i kierowców. Aktualizacje są już dostępne dla części polskich użytkowników aplikacji i będą stopniowo udostępniane wszystkim korzystającym z programu.

Wiele miejsc docelowych

Jak przyznaje Uber, do tej pory użytkownicy jego aplikacji musieli wpisywać nowe miejsca docelowe dopiero po dotarciu do miejsca przeznaczenia. Utrudniało to korzystanie z usługi, mogło irytować użytkowników oraz uniemożliwiało podania z góry całkowitej kwoty za świadczony kurs.

Nowa opcja umożliwia wprowadzenie dwóch adresów pośrednich – od razu można więc zaplanować zabranie pod drodze dwóch znajomych. Nowe narzędzie może być wykorzystane w połączeniu z dostępną w aplikacji opcją rozdzielenia rachunku pomiędzy użytkowników.

fot. materiały prasowe

Jak to działa?

  • kliknij „Dokąd jedziemy”?
  • wybierz „+”
  • dodaj maksymalnie 3 miejsca docelowe, klikając „Zapisz” po ich wpisaniu
  • ze względu na uszanowanie czasu kierowcy, aplikacja sugeruje, by przystanek w każdym z miejsc docelowych nie był dłuższy niż 3 minuty. W przypadku dłuższych przystanków, końcowa opłata za przejazd może ulec zmianie

Czat w aplikacji

Komunikacja pomiędzy kierowcą i pasażerem może się teraz odbywać za pomocą czatu bezpośrednio w aplikacji. Dzięki temu można szybko przekazać dodatkowe informacje dotyczące kursu bez potrzeby wymieniania się numerami telefonu i dzwonienia (co może dekoncentrować kierowcę podczas jazdy).

Uber podkreśla, że aby w jak najmniejszym stopniu absorbować kierowcę podczas prowadzenia samochodu, kierowca może potwierdzić odbiór wiadomości za jednym dotknięciem ikony uniesionego kciuka.

Jak to działa?

  • aby wysłać wiadomość do kierowcy, wejdź w zakładkę „Kontakt” i wybierz” Czat”
  • kierowca może potwierdzić odbiór wiadomości za jednym dotknięciem ikony uniesionego kciuka
  • zarówno kierowca, jak i pasażer otrzymają potwierdzenie, że ich wiadomość została otrzymana i przeczytana
Zagłosuj

Jeździcie Uberem?

RadioZET.pl/Uber/MT

Oceń