Uwaga na groźnych oszustów. Sprzedają fałszywe leki jako Ministerstwo Zdrowia

18.12.2017 16:34

Przestępcy igrają z ludzkim życiem - podrobili stronę Ministerstwa Zdrowia i wymyślili nieistniejący program walki z chorobami tylko po to, żeby sprzedawać oszukiwanym ludziom niesprawdzone środki i metody leczenia. Warto ostrzec rodzinę i znajomych.

Uwaga na groźnych oszustów. Sprzedają fałszywe leki jako Ministerstwo Zdrowia fot. zrzut ekranu

Resort apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności - stosowanie środków, których skuteczności nie potwierdziła medycyna oparta na faktach, może być niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia. Miniterstwo zapowiedziało, że sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.

Podszywająca się pod oficjalną witrynę resortu strona oferuje zakup preparatu w ramach Programu Państwowego na Zwalczenie Zachorowań Układu Mięśniowo-Szkieletowego (Stawów). Taki program nie istnieje i nie jest prowadzony.

Ministerstwo podpowiada, na co zwracać uwagę podczas kontaktów z administracją:

  • żadna strona administracji rządowej nie prowadzi sprzedaży produktów
  • każda strona administracji rządowej założona jest na domenie gov.pl. Domena ta jest przeznaczona tylko dla organizacji rządowych. Fałszywe strony nie zawierają jej w swoim adresie
  • strona internetowa urzędu powinna zawierać prawidłowe logo danej jednostki
  • zakładki strony internetowej powinny zawierać odpowiednią merytorycznie treść
  • na stronie internetowej powinny być dane kontaktowe do danej jednostki administracji publicznej

- Promowanie w mediach osób czy też tez o wątpliwej merytorycznej wiarygodności jest niezwykle groźne. Rozumiem potrzebę dyskusji i wolności wypowiedzi, ale pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach siła przekazu jest ogromna, nasze słowa, np. w sieci, pozostają już właściwie na zawsze, dlatego wszelkie wypowiedzi dotyczące zdrowia lub życia ludzi muszą być naprawdę wyjątkowo przemyślane i odpowiedzialne - stwierdził minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Zagłosuj

Dałeś się kiedyś nabrać na preparaty nie zatwierdzone przez medycynę opartą na faktach?

RadioZET.pl/MT

Oceń