Uważaj, co piszesz na Facebooku. Nowe zasady i kary

19.12.2017 12:11

Facebook zamierza karać osoby, które w publikowanych postach będą umieszczać sformułowania mogące sztucznie wpłynąć na ich popularność. Przyłapane profile mają ginąć w odmętach internetu.

Uważaj, co piszesz na Facebooku. Nowe zasady i kary fot. materiały prasowe

Serwis społecznościowy na poważnie bierze się za pilnowanie porządków – przygotowując się do wdrożenia nowych zasad pracownicy Facebooku sprawdzili i ocenili kilkaset tysięcy wiadomości.

Ich opinie posłużyły do wytrenowania sztucznej inteligencji, której zadaniem będzie wyszukiwanie postów łamiących nowe zasady. Jak można trafić na jej celownik?

fot. materiały prasowe

Facebook zabronił zachęcania do „lajkowania”, pozostawiania reakcji (na przykład podczas głosowania na przedstawione opcje), a nawet pisania komentarzy. Karę można będzie dostać także za nakłanianie do otagowanie znajomych.

Facebook mierzy popularność wpisów między innymi zaangażowaniem, jakie wywołują. Teoretycznie pozwala to wskazać, które posty są naprawdę ważne dla użytkowników i które należy pokazywać częściej.

fot. materiały prasowe

Karą za sztuczne próby wykorzystania tego mechanizmu promowania postów ma być zmniejszenie zasięgów wpisów, które będą widoczne przez mniejszą liczbę osób i w związku z tym doczekają się mniejszej liczby reakcji.

Wyłączone spod nowych zasad mają być wpisy z prośbami o pomoc i wsparcie, informujące o zaginięciach czy zbiórkach pieniędzy.

Zagłosuj

Boisz się nowych zasad?

RadioZET.pl/MT

Oceń