Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Uważaj na tę aktualizację Windows 10 — powoduje zawieszanie komputera!

19.02.2018 10:35
xxx zet

Microsoft rozpoczął już wycofywanie pechowej aktualizacji i radzi wstrzymać się na kilka dni z uruchamianiem asystenta Windows Update.

Klawiatura komputera. Windows 10 z felerną aktualizacją fot. pexels

W skrócie

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się mieć problemy z działaniem systemu po instalacji aktualizacji?

KB4058043 — zabójca komputerów z Windows 10

Aktualizacja dla systemu Windows 10 oznaczona nazwą kodową „KB4058043” okazała się bardzo niebezpieczna dla niektórych użytkowników.

Poprawka została udostępniona posiadaczom systemu Windows 10 w najnowszej wersji Fall Creators Update. Jej zadaniem było naprawienie kilku błędów sklepu Microsoftu. Z jego poziomu użytkownicy mogą pobierać gry i aplikacje dedykowane dla „dziesiątki”.

Fall Creators Update to jedna z kolejnych, dużych aktualizacji dla systemu Windows 10, które Microsoft planuje wydawać w regularnych odstępach czasu. Wraz z nowymi funkcjami system otrzymał sporą dawkę poprawek i nowych zabezpieczeń chroniących przed dostępem do danych użytkownika przez niepowołane osoby.

Duza-aktualizacja-dla-Windows-10-juz-dostepna-jak-ja-pobrac_article fot. Pulpit systemu Windows 10

Nieoczekiwane efekty aktualizacji

Niestety wraz z naprawą działania Microsoft Store firma spowodowała również sporo złego — po instalacji łatki część użytkowników zaczęła zgłaszać problemy ze stabilnością działania ich komputerów. Systemy notorycznie się zawieszały, na ekranach pojawiał się niebieski ekran śmierci lub komputery po aplikacji łatki po prostu nie chciały się już uruchomić.

Microsoft szybko zareagował na doniesienia społeczności i już wycofał aktualizację z kanału dystrybucji poprawek. Użytkownikom, którym łatka jednak już się pobrała, ale jeszcze nie została zainstalowana, firma zaleca chwilowe wyłączenie funkcji automatycznej instalacji aktualizacji.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się mieć problemy z działaniem systemu po instalacji aktualizacji?

RadioZet.pl/AM

Oceń