Użytkownicy Apple odkryli straszną prawdę. Dane iCloud są trzymane na serwerach Google

28.02.2018 15:46
xxx zet

Usługa iCloud od Apple już od dawna korzysta z rozwiązań konkurencji.

Apple (na zdjęciu ekran logowania iCloud) fot. Apple (na zdjęciu ekran logowania iCloud)

W raporcie opublikowanym przez Apple o tytule „iOS Security” (dostępny do przeczytania w PDF) firma dość szczegółowo informuje o swojej współpracy z podwykonawcami.

Wcześniejsze edycje raportu informowały o bazowaniu usługi iCloud na rozwiązaniach Amazona (AWS — Amazon Web Services; dokładniej to umiejscowiono całą infrastrukturę tej usługi na jego serwerach), a następnie na chmurze Microsoftu (Azure).

Nowy raport daje jednak wgląd w zmiany, jakie dokonały się ostatnimi czasy w tej platformie. Od niedawna gigant z Cupertino współpracuje bowiem z samym Google i to właśnie na ich serwerach trzymane są wszystkie dane użytkowników iCloud.

win10-pc-ios10-ipad-iphone-icloud-photo-hero fot. Apple

Oczywiście Apple odpowiednio zabezpiecza wszelkie przechowywane tam dane użytkowników, by nie wpadły w niepowołane ręce. Niektórych jednak może śmieszyć, że usługa iCloud dostępna na konkurencyjnej platformie dla Androida i tak znajduje się na tych samych serwerach, co usługa Google Drive dostępna na Androidzie.

Odpowiednie opracowanie własnego produktu na rozwiązaniach podwykonawców jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. W końcu po co opracowywać coś na własną rękę, skoro można skorzystać już z rozwiązań powszechnie dostępnych i tańszych do utrzymania niż tworzenie konkurencyjnej technologii.

Urządzenia Apple od dawna korzystają z produktów stworzonych przez często bezpośrednią konkurencję — ekrany w iPhonie X produkowane są przez Samsunga, a seria wyświetlaczy Retina, która od lat kojarzona jest właśnie z Apple, została w rzeczywistości stworzona przez LG.

Zagłosuj

Przeszkadza Ci, że dane iCloud są trzymane na serwerach konkurencji?

RadioZet.pl/AM

Oceń
Tagi