Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Używasz Google Docs? Twoje pliki mogą zostać zablokowane

02.11.2017 09:57

Skala problemu jest dosyć poważna, a jego duża losowość sprawia, że może dotknąć każdego.

Używasz Google Docs? Twoje pliki mogą zostać zablokowane

Pod koniec zeszłego tygodnia duża część dokumentów utworzonych w ramach usługi Dokumenty Google (Google Docs) została z nieznanych przyczyn zablokowana.

Pliki w żaden sposób nie łamiące regulaminu usługi mogły zostać oznaczone przez algorytmy Google jako "nieodpowiednie". Użytkownicy przez to tracą możliwość udostępniania utworzonych dokumentów, a w niektórych przypadkach dostęp do pliku może zostać zablokowany.

Google wie już o tym incydencie i bada sprawę. Firma oficjalnie jeszcze nie wie, co spowodowało taką masową blokadę plików, ale najbardziej prawdopodobnym wytłumaczeniem jest błędne działanie mechanizmu, który przeczesuje pliki w poszukiwaniu treści naruszających warunki korzystania z usługi. Jeśli posiadasz pliki w chmurowej usłudze Google, warto sprawdzić, czy wciąż są bezpieczne.

Jak widać nawet tacy internetowi giganci jak Google popełniają błędy, które mogą niestety dość mocno kosztować użytkowników. Warto więc zabezpieczyć się na wypadek tego typu problemów i mimo wszystko tworzyć lokalne kopie ważnych plików.

Zagłosuj

Czy Twoje pliki zostały zablokowane w Dokumentach Google?

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń