Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Używasz Maca? Docenisz nowy system - MacOS High Sierra

06.06.2017 11:00

Apple podczas konferencji na WWDC 2017 zapowiedziało nie tylko szereg nowych sprzętów, lecz również spore nowości w oprogramowaniu.

Używasz Maca? Docenisz nowy system - MacOS High Sierra fot. Apple

Mac OS High Sierra - usprawniony system ze wsparciem dla nowych technologii

afs

Jedną z większych nowości, jakie nadejdą w kolejnej wersji systemu operacyjnego Apple, będzie nowy system plików - Apple File System, który ochroni poufne dane, a także będzie lepiej współpracował z obecną architekturą sprzętu. Pliki będą dzięki niemu ładowały się szybciej, a wprowadzone zabezpieczenia ochrony plików jeszcze bardziej zabezpieczą nasze dane przechowywane na komputerach Mac. Ten system plików został już wprowadzony w aktualizacji dla iPhone'ów, a użytkownicy dzięki niemu zauważyli zarówno responsywniejsze wczytywanie danych, jak i więcej wolnej przestrzeni na swoich urządzeniach.

Zagłosuj

Używasz komputerów Apple?

hevc

Apple w nowym systemie - zarówno w MacOS High Sierra, jak i iOS 11 wprowadza obsługę nowego kodeka wideo - HEVC, który umożliwia lepszą kompresję materiałów wysokiej rozdzielczości - szczególnie dla 4K i wyższych.

vr

Wraz z nowymi systemami Apple w końcu otworzyło się na możliwości, jakie wprowadza wirtualna i rozszerzona rzeczywistość. Desktopowy system od teraz będzie wspierał wszystkie headsety VR dostępne na rynku - w tym HTV Vive, a także oprogramowanie dla twórców treści i graczy do VR. Natomiast posiadacze smartfonów z logo Apple będą mogli od teraz korzystać z dobrodziejstw rzeczywistości rozszerzonej, dzięki wprowadzonemu oprogramowaniu ARKit, na który teraz każdy może programować natywne aplikacje.

macHighSierra

Apple z nowym systemem jednocześnie wprowadza dużo usprawnień w organizacji plików, edycji zdjęć i innych czynnościach, które wykorzystujemy w codziennej pracy na komputerze.

MacOS High Sierra - kiedy premiera?

Nowa wersja systemu MacOS pojawi się na jesieni, więc możecie już zacząć przygotowywać swoje sprzęty pod aktualizacje.

Zagłosuj

Aktualizujesz swój komputer do najnowszej wersji systemu?

RadioZet.pl/AM

Oceń