Vaio tworzy laptopa we współpracy z Mercedes-Benz - jaka cena?

25.05.2017 13:22

Urządzenie przy włączaniu wydaje nawet dźwięk uruchamianego silnika samochodu.

Vaio tworzy laptopa we współpracy z Mercedes-Benz - jaka cena?

Marka laptopów Vaio należała wcześniej do Sony, a urządzenia były dostępne również na polskim rynku. Teraz marka należąca do funduszu inwestycyjnego Japan Industrial Partners dystrybuowana jest głównie w krajach azjatyckich.

Nowe urządzenie jest dzieckiem współpracy Vaio z marką motoryzacyjną Mercedes-Benz. Laptop "Vaio Z Mercedes-Benz special edition", który niewątpliwie spodoba się każdemu fanowi niemieckich samochodów, musiał niestety wraz z customowym wyglądem "nieco" zdrożeć. Podczas gdy zwykła edycja z procesorem Intel Core i7 kosztuje 1299$, tak specjalne sygnatury zwiększyły jego cenę niemalże dwukrotnie do poziomu 2239$.

Jak Vaio wprowadziło markę Mercedes-Benz do tego laptopa? Po pierwsze łatwo dostrzec na touchpadzie charakterystyczne logo "celowniczka", które również widoczne jest na przodzie samochodów tej marki. W sam system wbudowano kilka tapet przedstawiających najbardziej prestiżowe auta marki, a samo urządzenie podczas startu wydaje dźwięk uruchamianego silnika samochodu. Jeśli jesteście ciekawi, jak brzmi urządzenie podczas uruchamiania, to tutaj posłuchajcie nagrania.

Lubicie tego typu sygnowanie urządzeń innymi znanymi markami? Naszym zdaniem, o ile nie zwiększa to mocno ceny samego urządzenia, to jest to interesująca praktyka, natomiast wprowadzenie niemalże dwukrotnej marży na sprzęcie tylko dlatego, że otrzymał logo marki samochodowej i dźwięki uruchamianego auta, to już przesada.

Zagłosuj

Co sądzisz o zwiększaniu ceny urządzeń sygnowanych dodatkowymi markami?

RadioZET.pl/AM

Oceń