Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Virgin Mobile chce dopłat za roaming w UE

30.05.2017 14:34

Największy wirtualny operator zapowiedział złożenie wniosku o pokrycie strat związanych z kosztami bezpłatnego dla klientów roamingu w Unii Europejskiej.

Virgin Mobile chce dopłat za roaming w UE fot. materiały prasowe

Virgin Mobile, podobnie jak inny operatorzy wirtualni (korzystający z masztów operatorów infrastrukturalnych), mają w związku ze zniesieniem opłat za roaming w UE duży kłopot. Mimo, że dla użytkowników oznacza to brak dodatkowych opłat za dzwonienie i wysyłanie wiadomości tekstowych, operatorzy wciąż muszą płacić za wykonanie takich usług zagranicznym sieciom.

Ceny międzyoperatorskie zostały ustalone przez UE na poziomie wyższym, niż płacą użytkownicy końcowi w Polsce. Oznacza to, że do każdej minut rozmowy, każdej wysłanej wiadomości i każdego przesłanego bajtu polscy operatorzy będą musieli dopłacać – pieniądze pozyskiwane od klientów nie wystarczą.

Szczególnie obawiają się tego operatorzy wirtualni, którzy wskutek nowych przepisów mogą nawet zbankrutować.

Na taką ewentualność nie zamierza czekać największy w Polsce operator wirtualny – Virgin Mobile. Przedsiębiorstwo zapowiedziało, że zamierza wystąpić do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o wyrównanie strat, jakie zostaną poniesione na usługach świadczonych w roamingu.

Taką możliwość przewidziała sama UE – w rozporządzeniu o zniesieniu opłat roamingowych znajduje się zapis o możliwości specjalnego traktowania operatorów, którzy stracą na ich wdrożeniu.

Zagłosuj

Jak oceniacie zniesienie opłat za roaming w UE?

RadioZET.pl/MT

Oceń