Voucher do Lidla na 1000 zł? Nowy przekręt na WhatsApp - Polacy klikają na potęgę

07.07.2017 10:00

Jeśli promocja wydaje się zbyt piękna, by być możliwa, to zwykle może oznaczać, że jest przekrętem i tak samo jest w tym wypadku.

Voucher do Lidla na 1000 zł? Nowy przekręt na WhatsApp - Polacy klikają na potęgę fot. kadr ze strony z fałszywym konkursem

Od czwartku wśród polskich użytkowników WhatsApp rozsyłana jest wiadomość informująca o możliwości zdobycia atrakcyjnych voucherów do sieci sklepów Lidl:

"

Hej, Lidl rozdaje *vouchery o wartości 1000PLN*. Ja swój już mam. Odbierzcie swój, póki jeszcze trwa promocja hxxp://lidl-pl.com Podziękujecie mi później. "

Jeśli ją zobaczycie - nie klikajcie w nią i jej nie udostępniajcie. Kliknięjcie w tę wiadomość sprytnie uruchamia mechanizm przekierowujący nas od strony do strony (ale tylko na urządzeniach mobilnych), byśmy w końcu trafili na stronę lidl.pl-vouchers.com, która informuje użytkownika o wygraniu wspomnianego vouchera.

1

Jeśli klikniemy przycisk "OK", w wyświetlonym komunikacie pokaże nam się quiz, dzięki rozwiązaniu którego otrzymamy tę "nagrodę", a poniżej wyświetlone są fałszywe komentarze użytkowników, które mają sprawić, że uwierzymy w oszustwo.

2

Oczywiście po wypełnieniu quizu zostaniemy poinformowani o zdobyciu nagrody, a żeby ją odebrać wystarczy jedynie udostępnić 10 znajomym wiadomość o konkursie znajomym z WhatsApp, a następnie wprowadzić na stronie swoje dane osobowe, by dotarł do nas kupon na 1000 złotych kurierem.

3

Nie musimy raczej Wam mówić, że podanie swoich danych osobowych w tym konkursie może się źle skończyć, lecz przypominamy, by być bardziej świadomym istnienia tego typu przekrętów i nie wierzyć w podobne akcje, które ewidentnie są zbyt dobre, by były prawdziwe.

Zagłosuj

Nabrałeś się kiedyś na tego typu przekręt?

RadioZET.pl/niebezpiecznik.pl/AM

Oceń