W Białymstoku rusza pub e-sportowy

06.07.2017 12:27

Takiego baru jeszcze w Polsce nie było – odwiedzający będą mogli obejrzeć na żywo najważniejsze światowe turnieje e-sportowe oraz kibicować zawodnikom grającym na miejscu.

W Białymstoku rusza pub e-sportowy fot. materiały prasowe

Games United eSports Pub oferuje fanom gier 70 miejsc, z których będą mogli oglądać zmagania e-sportowe na światowym poziomie – relacje będą pokazywane na telewizorach oraz projektorach.

Obok baru – serwującego napoje, alkohol i posiłki – na graczy czeka także arena z 10 profesjonalnymi stanowiskami. Dzięki niej Games United eSports Pub będzie organizował własne zawody – scena będzie także udostępniana chętnym po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji.

- W pubie znajduje się scena wyposażona w profesjonalne oświetlenie, nagłośnienie oraz 10 potężnych komputerów gamingowych stworzonych przy współpracy z MSI oraz Optimus. Każde stanowisko gamingowe wyposażone jest także w 34-calowy monitor LG 34UC97G 144 Hz oraz najwyższej klasy peryferia dla graczy. Pub zaopatrywany jest w szerokopasmowe, dedykowane łącze światłowodowe przez lokalnego dostawcę internetu, firmę KOBA – czytamy w komunikacie o starcie baru.

W pubie będzie można ponadto zapoznać się z premierowymi tytułami wprowadzanymi na polski rynek przez Cenegę, CDP i Technland. Oprócz stanowisk komputerowych do dyspozycji gości zostanie oddane także 8 Xboksów One oraz planszówki.

Jak zapewnił RadioZET.pl Mateusz Szukajt z agencji Galaktus, współwłaściciel pubu, z atrakcji będzie można korzystać nie rezygnując z raczenia się alkoholem. Musi jednak wtedy obowiązywać zasada fair play – nasz przeciwnik także musi mieć promile we krwi.

Otwarcie Games United eSports Pub zaplanowano na 7 lipca 2017 roku na godzinę 18:00 – impreza przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich. Bar będzie zazwyczaj otwarty dla graczy, którzy ukończyli 16. rok życia.

W Polsce doliczono się 700 000 kibiców e-sportu - z myślą o nich powstaje ELIGA, założone przez Team Kinguin i PRIDE Gaming rozgrywki z ogólnopolskimi ambicjami.

Zagłosuj

Wolicie grać, czy oglądać?

RadioZET.pl/MT

Oceń