W Biedronce pojawią się kasy samoobsługowe

01.06.2017 09:26

Wkrótce zakupy w Biedronce będziemy rozliczać sami – sieć sklepów zapowiedziała testy kas samoobsługowych. Jeśli rozwiązanie się przyjmie, trafi do placówek w całej Polsce.

W Biedronce pojawią się kasy samoobsługowe fot. Henryk Borawski, CC BY-SA 4.0

Według słów Jeronimo Martins – właściciela Biedronki – nowe kasy mają za zadanie wesprzeć pracę kasjerów i pomóc zapewnić sprawną obsługę podczas zwiększenia ruchu w danym sklepie.

Kasy samoobsługowe trafiły już do większości hipermarketów działających w Polsce – klienci sami skanują swoje zakupy. Kilka stanowisk ma jednego opiekuna, którego zadaniem jest na przykład zweryfikowanie wieku osoby kupującej alkohol lub papierosy.

Biedronka nie zdradziła dokładnych szczegółów planowanych testów – nie wiadomo więc gdzie, kiedy i na jak długo zawitają kasy samoobsługowe. Sieć sklepów oświadczyła za to, że przeprowadzane testy pokażą, czy podjęta zostanie decyzja o masowym wdrożeniu rozwiązania.

Zadowolenie klienta nie jest jedynym powodem, dla którego Biedronka może chcieć zainwestować w kasy nie wymagające obecności kasjerów – to także sposób na wywarcie presji na pracownikach i pokazanie im, że można ich w szybki sposób zastąpić.

Klienci Biedronki czekają jeszcze na oficjalne wprowadzenie możliwości robienia zakupów przez internet – nieoficjalnie można już sobie zamówić dostawę do domu za pośrednictwem wyspecjalizowanej, niezwiązanej ze sklepem strony internetowej.

Zagłosuj

Jaką kasę wolicie?

RadioZET.pl/MT

Oceń