Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

W Polsce debiutuje Google One. Ile będzie kosztować nowa usługa?

10.01.2019 17:21

Czym wyróżnia się Google One, nowa usługa od technologicznego giganta? To m.in. znacznie większa pojemność pamięci w chmurze. Wśród dostępnych pakietów znajduje się nawet taki do 30 TB pamięci. Jakie ceny różnych wariantów przygotowało dla nas Google?

W Polsce debiutuje Google One. Ile będzie kosztować nowa usługa? fot. Shutterstock

Google One: polska premiera

Debiut Google One w Polsce to przede wszystkim dobra informacja dla tych użytkowników, którym wiecznie brakuje miejsca na Dysku Google. Funkcje nowej opcji są bardzo podobne, właśnie z tą różnicą, że tym razem Google przygotowało dla nas kilka różnych pakietów, w ramach których możemy uzyskać nawet do 30 TB pamięci na dysku w chmurze. Google One to także możliwość otrzymania dostępu do usługi Google Experts, czyli możliwości porozmawiania za pośrednictwem chatu z ekspertami firmy praktycznie bez względu na dobę. Z chatu można skorzystać całodobowo. Nowość to także dodatkowe bonusy dla użytkowników, takie jak np. nowa aplikacja do zarządzania usługą, pakiet zniżek np. na hotele wyszukiwane w Google oraz atrakcyjne ceny w sklepie Google Play. Podobnych niespodzianek może być zresztą więcej, o czym pewnie dowiemy się już niedługo. Na razie z usługi nie można jeszcze skorzystać, chyba, że wcześniej zapisaliśmy się na odpowiednią listę mailową. Ci użytkownicy powinni już otrzymać maila ze stosowną informacją o możliwości dołączenia do programu. Pozostali nadal mogą dopisywać się do listy, zostawiając swój adres mailowy na stronie. 

googleonepl

Google One: ceny

Google One, podobnie jak Netflixa, będzie można dzielić z domownikami. Maksymalnie 5 osób na raz może korzystać z jednego pakietu. Jakie są dostępne warianty i ile kosztują? 

  • 200 GB – 13,99 zł/mies.
  • 2 TB – 46,99 zł/mies.
  • 10 TB – 469 zł/mies.
  • 20 TB – 939,99 zł/mies.
  • 30 TB – 1399,99 zł/mies.

Kto już wcześniej korzystał z płatnego pakietu dodatkowego miejsca na Dysku Google, zostanie automatycznie przeniesiony na Google One w przeciągu kilku kolejnych miesięcy. Kiedy wszyscy będą mogli skorzystać z nowej usługi? Zapewne już niedługo - choć na razie niedostępna jest również przeznaczona na Androida aplikacja do zarządzania usługą, przyznanie dostępu do nowych pakietów pierwszym użytkowników dowodzi tego najlepiej. Czekamy!

RadioZET.pl/źródło:Spider'sWeb;KomputerŚwiat/AG

Oceń