W Skype można wreszcie nagrywać rozmowy wideo

05.09.2018 16:12
xxx zet

Na tę funkcję użytkownicy Skype czekali ponad 10 lat – prowadzone rozmowy wideo można wreszcie nagrywać. Chyba, że korzysta się z Windows 10.

nagrywanie rozmów wideo w Skype fot. materiały prasowe

Skype pokazał swego czasu, jak może wyglądać nowoczesna komunikacja przez internet – na początku jako rozmowy głosowe, z biegiem czasu zaś w postaci pełnoprawnych połączeń wideo.

Użytkownicy narzekali jednak często na brak możliwości zapisania rozmowy – chwile spędzone na rozmowach w Skype przepadały bezpowrotnie, mimo że część z nas chciała je zachować, obserwując na przykład transmisję pokazującą pierwsze kroki dziecka.

Skype, który obecnie należy do Microsoftu, bardzo długo wzbraniał się przed wprowadzeniem możliwości nagrywania rozmów wideo – problemem nie były trudności techniczne, tylko kwestia zgody obu stron konwersacji na jej utrwalenie.

Skype może teraz zapisywać rozmowy wideo

- Gry tylko zaczynasz nagrywanie, wszyscy obecni w rozmowie zostają o tym powiadomieni – nie będzie więc żadnych niespodzianek. Skype nagra obraz z kamerek wszystkich uczestników, zachowa także wygląd udostępnianych obszarów roboczych – podaje w informacji prasowej Skype.

Nagrania zapisywane są w chmurze Skype – w ciągu 30 dni od zakończenia rozmowy można ją pobrać i zapisać na własnym nośniku lub udostępniać bezpośrednio z Internetu znajomym.

Opcja nagrywania pojawiła się już w najnowszych wersjach Skype na niemal wszystkie platformy – wyjątkiem jest tu Windows 10. Użytkownicy tego systemu Microsoftu dostęp do funkcji rejestrowanie konwersacji wideo mają otrzymać w przeciągu kilku tygodni.

Zagłosuj

Przyda Ci się nowa funkcja Skype?

RadioZET.pl/MT

Oceń