Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

W USA legalne udostępnianie historii przeglądania przez operatorów

04.04.2017 14:48

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał uchwalę, która daje dostawcom internetowym możliwość sprzedawania i dzielenia się informacjami na temat historii przeglądania swoich klientów. 

W USA legalne udostępnianie historii przeglądania przez operatorów fot. pexels

W związku z podpisaną uchwałą zdejmuje się wcześniej obowiązujące ustawy, które uniemożliwiały handel i wszelkie dzielenie się informacjami na temat ruchu użytkowników w sieci przez operatorów dostarczających usługi internetowe.

Od teraz dane dotyczące historii przeglądania sieci poszczególnych użytkowników internetu mogą być dowolnie udostępniane wymagającym tego organom, a także dalej odsprzedawane.

Według wielu osób to zamach na prywatność użytkowników, stąd wiele usług już teraz rozpoczęło proces wprowadzania odpowiednich zmian i zabezpieczeń, które będą chronić swoich użytkowników przed tego typu działaniami. Z drugiej strony, tego typu pozwolenie pozwoli na łatwiejsze odnalezienie kryminalistów lub zamachowców, dzięki właśnie analizie historii przeglądania sieci.

Zagłosuj

Co uważasz o postanowieniach tej ustawy w USA?

W nawiązaniu do tej ustawy, serwis Pornhub, specjalizujący się w oferowaniu filmów dla dorosłych, postanowił zaszyfrować połączenie na stronie protokołem https. Dzięki temu dostawca internetu będzie w stanie jedynie posiadać informację na temat tego, że dany użytkownik odwiedził tę witrynę, lecz nie zobaczyli żadnych innych informacji - jak konkretny adres strony, tematyka danego materiału i inne.

RadioZet.pl/theverge/wired/AM

Oceń