W iOS 11 nie można łatwo wyłączyć Wi-Fi ani Bluetooth

21.09.2017 15:02

Jedną z nowości wprowadzonych przez Apple w nowej wersji systemu operacyjnego dla iPhone’ów jest zmiana działania wyłączników Bluetooth i Wi-FI w centrum sterowania. Nie robią już tego, co myśli użytkownik.

W iOS 11 nie można łatwo wyłączyć Wi-Fi ani Bluetooth fot. materiały prasowe

Często wyłączamy Wi-Fi lub Bluetooth w telefonie – pozwala to na oszczędzanie energii, a także zwiększa bezpieczeństwo telefonu. W nowym systemie mobilnym Apple użycie przycisków dezaktywujących dany moduł nie skutkuje ich wyłączeniem – sieci bezprzewodowe są w dalszym ciągu uruchomione.

Początkowo właściciele iPhone’ów z iOS 11 myśleli, że to błąd, i zgłaszali problem do Apple. Korporacja w oficjalnej odpowiedzi stwierdziła, że tak ma być i dokładnie w ten sposób zostało to zaprojektowane.

Zamiast wyłączać wskazany interfejs, przyciski centrum sterowania wymuszają teraz rozłączenie się z podłączonymi przez nie urządzenia. Zarówno Wi-Fi, jak i Bluetooth pozostają jednak aktywne – Apple tłumaczy, że są niezbędne do poprawnego działania AirDrop, AirPlay, Apple Pencil, Apple Watch, Hotspot i Handoff.

Co więcej, każdego dnia o 5 rano (lub po zresetowaniu systemu) iPhone z iOS 11 przywraca połączenie z wszystkimi urządzeniami bezprzewodowymi znajdującymi się w jego zasięgu.

Moduły Wi-Fi i Bluetooth można w dalszym ciągu wyłączyć – żeby to jednak zrobić, trzeba udać się do menu ustawień systemowych, co zajmuje zdecydowanie więcej czasu.

Zagłosuj

Wyłączacie Wi-FI i Bluetooth w telefonie?

RadioZET.pl/MT

Oceń