Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Weekendowa PRZERWA w znanym banku. Jego klienci powinni wypłacić już gotówkę

11.01.2019 13:31

mBank ogłosił dłuższą przerwę techniczną, która rozpocznie się już podczas weekendu (18.01-20.01.2019). Planowane prace modernizacyjne uniemożliwią dokonywanie płatności kartą, korzystanie z bankomatów i wpłatomatów, dlatego klienci banku powinni koniecznie zaopatrzyć się w gotówkę. W jakich godzinach czekają ich utrudnienia?

Weekendowa PRZERWA w znanym banku. Jego klienci powinni wypłacić już gotówkę fot. Shutterstock

mBank zapowiada prace modernizacyjne

Już w przyszły weekend (18.01-20.01.2019) klientów mBanku czekają spore utrudnienia w korzystaniu z usług instytucji, która zapowiedziała prace modernizacyjne. Rozpoczną się w nocy z soboty (19.01.2019) na niedzielę (20.01.2019), od godz. 2:00 do godz. 6:00. W tych godzinach nie tylko niemożliwe będzie dokonywanie płatności kartą, ale również korzystanie z bankomatów i wpłatomatów. Gotówka to więc w takiej sytuacji konieczność – bank prosi także swoich klientów o odpowiednio wcześniejsze zaplanowanie zaległych przelewów i pozostałych transakcji. 

Aplikacja banku będzie nieczynna

To jeszcze nie wszystkie problemy, jakie mogą czekać klientów mBanku podczas nadchodzącego weekendu. Podczas przerwy technicznej nieczynna będzie także aplikacja banku, od godz. 2:00 do godz. 7:30. Swoich spraw nie będzie też można załatwić, logując się na konto w internecie, ponieważ nie będzie to możliwe w godz. od 1:30 do 8:30. Utrudnień będzie zatem dosyć sporo, nic więc też dziwnego w tym, że mBank już teraz zaczyna informować swoich klientów o planowanej przerwie w dostępie do usług. Choć możliwe będzie uzyskanie połączenia z konsultantem za pośrednictwem mLinii, w ramach usługi Ekspert Online nie będzie można w wyznaczonym okresie zrealizować żadnej operacji. Dodatkowo bank ostrzega, że 19.01.2019 od godz. 19:00 wyłączone zostaną przelewy Blik oraz usługi mKantor. Jeśli więc powoli robicie już plany na przyszły weekend, warto wziąć pod uwagę zapowiadane zmiany w działaniu banku.

RadioZET.pl/AG

Oceń