Wiedźmin 3 czerpał pełnymi garściami z Gothica

19.02.2018 12:02
xxx zet

Gothic, jedna z najlepszych gier CRP w historii, pomogła ukształtować Wiedźmina – polską produkcję, która odniosła oszałamiający sukces na całym świecie.

Wiedźmin 3  czerpał pełnymi garściami z Gothica fot. materiały prasowe

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest uznawany przez graczy za jedną z najlepszych gier w historii, wygrywając z tytułami przygotowywanymi przez legendarnych deweloperów.

Nie wszyscy wiedzą, że historia powstania Wiedźmina jest pełna zwrotów akcji – CD Projekt RED jest drugim (po Metropolis) polskim studiem, które wzięło się za przeniesienie przygód stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego Białego Wilka.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest najlepszy dzięki grze Gothic

Jeszcze mniej osób wie, że wiele wychwalanych przez graczy zalet serii Wiedźmin zostało wprost zainspirowanych zaprezentowanym w 2001 roku Gothikiem.

- Dzięki tygodniom uporczywego researchu udało nam się zgromadzić pokaźną ilość źródeł bezpośrednio wskazujących na relacje pomiędzy tymi dwiema seriami. Znaczną część z nich stanowią wywiady z twórcami gry Wiedźmin, m.in. Konradem Tomaszkiewiczem (reżyserem gry Wiedźmin 3) i Adamem Badowskim(szefem studia CD Projekt), którzy do swojej inspiracji Gothikiem przyznawali się niejednokrotnie, tak przy okazji udzielania wywiadów w Polsce jak i za granicą – tłumaczy Daria Gędoś, współproducentka filmu dokumentalnego o powiązaniach pomiędzy dwoma tytułami.

Autorzy filmu dokumentalnego pracują od lat nad Dziejami Khorinis, oficjalnie pobłogosławionym dodatkiem do drugiej części Gothica – udało im się między innymi przekonać do współpracy aktorów, którzy podkładali głosy w oryginalnej lokalizacji gry.

Zagłosuj

Którą serię gier wolisz?

RadioZET.pl/MT

Oceń