Wiedźmin 3 w 4K na PS4. Dzięki sztuczce programistów

05.10.2017 12:54

CD Projekt RED przygotowało prezent dla osób grających w Wiedźmina 3 na konsolach PlayStation 4 Pro – dzięki aktualizacji można uruchomić tytuł w rozdzielczości 4K. Chociaż nie do końca.

Wiedźmin 3 w 4K na PS4. Dzięki sztuczce programistów fot. materiały prasowe

4K to następca Full HD – obraz o rozdzielczości 3840×2160 potrzebuje do wygenerowania 4 razy więcej mocy obliczeniowej, niż wymagane jest do stworzenia klatki 1920x1080 punktów.

Do wygenerowania obrazu w 4K potrzebne są komputery PC z najsilniejszymi kartami graficznymi lub usprawnione wersje konsol obecnej generacji - PlayStation 4 Pro oraz nadchodzący Xbox One X.

CD Projekt RED przygotowało aktualizację do Wiedźmina 3, dzięki której właściciele konsol Sony w wersji Pro będą mogli wyświetlać grę w rozdzielczości 4K.

fot. materiały prasowe

- Zarówno podstawowa wersja gry, jak również jej dodatkowa zawartość, w tym rozszerzenia Serca z Kamienia oraz Krew i Wino, zostały zoptymalizowane pod kątem platformy, a także oferują rozgrywkę w rozdzielczości 4K – poinformowało studio.

Gra nie generuje jednak grafiki bezpośrednio w tej rozdzielczości – na to zabrakło mocy obliczeniowej. Zamiast tego stosuje metodę zwana renderowaniem szachownicowym – obraz powstaje w rozdzielczości 1980x2160, a następnie brakujące piksele dorabiane są na podstawie informacji z poprzednich klatek.

Daje to bardzo dobre efekty, widoczne od razu – grafika stała się wyraźniejsza i ostrzejsza, a śladów niedoskonałości można doszukiwać się jedynie analizując w powiększeniu zrzuty ekranu z Wiedźmina 3 w 4K.

Zagłosuj

Grałeś w Wiedźmina?

RadioZET.pl/MT

Oceń