Większość Polaków nie umie korzystać z komputera

13.04.2017 17:21

56% Polaków ma trudności z obsługą komputera na poziomie podstawowym – wynika z badania przeprowadzonego przez Komisję Europejską.

Większość Polaków nie umie korzystać z komputera fot. materiały prasowe

Raport nosi nazwę indeksu gospodarki i społeczeństwa cyfrowego (DESI) – KE co rok sprawdza, jak wyglądają kompetencje cyfrowe mieszkańców poszczególnych krajów członkowskich. Polska plasuje się w ogonie statki, zajmując 23. miejsce.

Z zestawienia na rok 2017 wynika, że tylko 44% Polaków opanowało obsługę komputera na poziomie podstawowym i potrafi korzystać z poczty elektronicznej, oprogramowania biurowego czy komunikatorów internetowych.

Jednocześnie 70% Polaków ma dostęp do internetu, co może dla części z nich okazać niebezpieczne, jako że w sieci aż roi się od oszustów i przestępców czyhających na pieniądze nieostrożnych i nieświadomych użytkowników.

Podczas korzystania z sieci najczęściej zapoznajemy się z wiadomościami (79% użytkowników), a także oglądamy filmy, słuchamy muzyki i gramy (68%).

56% polskich internautów robi zakupy przez internet (i może teraz zrobić to nieoficjalnie w Biedronce i Lidlu), 53% korzysta z bankowości elektronicznej.

Zagłosuj

Jak oceniasz swoje umiejętności obsługi komputera?

RadioZET.pl/MT

Oceń