Wielka kradzież danych z Ubera. 70 000 poszkodowanych w Polsce

20.12.2017 12:06

Poznajemy coraz więcej szczegółów w kontrowersyjnej sprawie wykradzenia przez hakerów danych osobowych pasażerów i kierowców Ubera. Sprawa z października 2016 roku była ukrywana, a korporacja zapłaciła okup.

Wielka kradzież danych z Ubera. 70 000 poszkodowanych w Polsce fot. materiały prasowe

Łącznie z serwerów Ubera wykradziono dane osobowe 57 mln osób. Wśród nich znajdowały się personalia, adresy e-mail oraz telefony osób korzystających z aplikacji.

Uber podkreśla, że nie posiada wiedzy o ewentualnym wykradzeniu numerów kart kredytowych, kont bankowych, datach urodzenia czy historii tras przejazdu.

70 000 poszkodowanych w Polsce to liczba szacunkowa – tyle z będących ofiarami wycieku osób wskazało nasz kraj jako miejsce pobytu podczas rejestracji w aplikacji.

Po upublicznieniu informacji o wycieku (sprawa utrzymywana była przez Ubera w tajemnicy przez rok) przedsiębiorstwo rozpoczęło współpracę z instytucjami regulacyjnymi i rządowymi. Do czasu zakończenia toczących się postępowań wyjaśniających nie pojawią się w tej sprawie żadne dodatkowe komunikaty.

Po otrzymaniu od przestępców informacji o wykradzeniu danych Uber postanowił zapłacić okup za wstrzymanie się od ich udostępnienia w sieci.

Zagłosuj

Jeździsz Uberem?

RadioZET.pl/MT

Oceń