Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wiemy, ile zarabia prezes Snapchata. Ogromna kwota

27.02.2018 15:02

Od niemalże 10 lat nikt na świecie nie otrzymał tak dużego miesięcznego wynagrodzenia. 

Snap Inc. (na zdjęciu Evan Spiegel) fot. Snap Inc. (na zdjęciu Evan Spiegel)

Evan Spiegel - prezes i założyciel spółki Snap, która jest między innymi właścicielem aplikacji Snapchat, jak i takich produktów jak okulary Spectacles, w zeszłym roku zarobił rekordowo duże pieniądze za sprawowane stanowisko.

W 2017 roku prezes Snapa otrzymał dokładnie 637 790 892 dolarów. W przeliczeniu na miesiąc to około 53,2 miliona, a w przeliczeniu dziennym - ok. 1,7 miliona dolarów (5,75 mln złotych).

snap fot. źr. Snap Inc.

Oczywiście taka kwota nie trafiła bezpośrednio na jego konto. Większość tej kwoty to nagroda w akcjach. Bezpośrednio wypłacona mu za zeszły rok pensja to kwota o wiele mniejsza - niecałe 100 tysięcy dolarów (ok. 8100 dolarów miesięcznie). A ponadto z tytułu "innych dodatków" zarobił ok. 1,1 miliona dolarów w skali roku.

Mimo tak dużej wartości, jaką posiada Evan Spiegel, jeszcze nie jest w stanie przebić obecnie najbogatszego człowieka na świecie - w 2017 na 1. miejsce, bijąc tym samym majątek Billa Gatesa (byłego prezesa Microsoftu) wkroczył Jeff Bezos - właściciel sklepu Amazon, z majątkiem ponad 100 miliardów dolarów.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

RadioZet.pl/Snapchat Inc. - raport spółki/AM

Oceń
Tagi