Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wiemy, ile zarabia prezes Snapchata. Ogromna kwota

27.02.2018 15:02
xxx zet

Od niemalże 10 lat nikt na świecie nie otrzymał tak dużego miesięcznego wynagrodzenia. 

Snap Inc. (na zdjęciu Evan Spiegel) fot. Snap Inc. (na zdjęciu Evan Spiegel)

Evan Spiegel - prezes i założyciel spółki Snap, która jest między innymi właścicielem aplikacji Snapchat, jak i takich produktów jak okulary Spectacles, w zeszłym roku zarobił rekordowo duże pieniądze za sprawowane stanowisko.

W 2017 roku prezes Snapa otrzymał dokładnie 637 790 892 dolarów. W przeliczeniu na miesiąc to około 53,2 miliona, a w przeliczeniu dziennym - ok. 1,7 miliona dolarów (5,75 mln złotych).

snap fot. źr. Snap Inc.

Oczywiście taka kwota nie trafiła bezpośrednio na jego konto. Większość tej kwoty to nagroda w akcjach. Bezpośrednio wypłacona mu za zeszły rok pensja to kwota o wiele mniejsza - niecałe 100 tysięcy dolarów (ok. 8100 dolarów miesięcznie). A ponadto z tytułu "innych dodatków" zarobił ok. 1,1 miliona dolarów w skali roku.

Mimo tak dużej wartości, jaką posiada Evan Spiegel, jeszcze nie jest w stanie przebić obecnie najbogatszego człowieka na świecie - w 2017 na 1. miejsce, bijąc tym samym majątek Billa Gatesa (byłego prezesa Microsoftu) wkroczył Jeff Bezos - właściciel sklepu Amazon, z majątkiem ponad 100 miliardów dolarów.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

RadioZet.pl/Snapchat Inc. - raport spółki/AM

Oceń
Tagi