Wiemy, jak włączyć mroczniejszą stronę YouTube'a

14.04.2017 12:17

Programiści serwisu YouTube przygotowali specjalną niespodziankę - mroczniejszą wersję swojej witryny. Żeby ją wyzwolić, trzeba zapuścić się tam, gdzie wzrok internautów zazwyczaj nie sięga.

Wiemy, jak włączyć mroczniejszą stronę YouTube'a fot. zrzut ekranu

Aktywować tryb ciemny - tak oficjalnie nazywa się mroczny wygląd YouTube'a - można tylko korzystając z przeglądarki Chrome.

Po wejściu na stronę serwisu i zalogowaniu się należy wcisnąć kombinację klawiszy Ctrl+Shift+I - uruchomi ona narzędzia deweloperskie.

W konsoli należy wkleić i zatwierdzić enterem następującą frazę - spowoduje ona stworzenie odpowiedniego ciasteczka aktywującego tryb ciemny:

document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=fPQ4jCL6EiE";

Pozostaje już tylko odświeżyć stronę i udać się do menu ustawień - trzeba kliknąć w swojego awatara i włączyć wspomniany już tryb ciemny:

fot. zrzut ekranu

Jeśli opcja nie pojawiła się, można spróbować wylogować się z konta i zalogować ponownie. Jeśli i to nie przyniesie rezultatu, pozostaje już tylko metoda bardziej skomplikowana - użycie kombinacji Ctrl+Shift+I, przejście do zakładki Application i wykasowanie ciasteczek o nazwie VISITOR_INFO1_LIVE - gdzie można je znaleźć, pokazujemy na obrazku poniżej:

fot. zrzut ekranu

Ostatnim krokiem jest przejście o konsoli i wklejenie wyróżnionego wyżej kodu - tym razem powinno zadziałać.

Mroczna strona YouTube'a to nie jedyna niespodzianka, jaką przyszykował w ostatnim czasie Google. Gigant użył algorytmów Sztucznej Inteligencji, żeby poprawiać tworzone przez użytkowników bazgroły i robić z nich profesjonalne szkice.

Zagłosuj

Która wersja serwisu YouTube bardziej się Wam podoba?

RadioZET.pl/MT

Oceń