Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wiemy, kiedy Microsoft pokaże w akcji tajemniczy Project Scorpio

16.02.2017 12:00

Microsoft opowie więcej o swoim tajemniczym Projekcie Scorpio już 11 czerwca podczas konferencji na targach E3 2017.

Wiemy, kiedy Microsoft pokaże w akcji tajemniczy Project Scorpio

Targi E3 to coroczne święto graczy - podczas imprezy, na której najwięksi wydawcy prezentują nadchodzące gry i doświadczenia, odbywają się również konferencje, które można obejrzeć na całym świecie. Jedną z nich organizuje firma Microsoft - podczas niej ma dojść nie tylko do pokazania nadchodzących hitów na konsolę Xbox One, lecz również firma chce powiedzieć więcej o zapowiedzianym w zeszłym roku tajemniczym urządzeniu, który otrzymał kodową nazwę "Project Scorpio".

Czym jest Project Scorpio?

W dużym skrócie ma to być konsola do gier, stworzona bez żadnych kompromisów. Będzie oferować znacznie większą moc obliczeniową niż dotychczasowe konsole dostępne na rynku - nie tylko Xbox One, lecz również konsole konkurencji, czyli Playstation 4 i Playstation 4 PRO.

Konsola ma pozwalać między innymi na granie w natywnej rozdzielczości 4K, lecz przyniesie to ze sobą również sporo większy koszt urządzenia. Co więcej wszystkie gry, które zostaną wydane na Project Scorpio mają również działać na Xboxie One - będzie to ta sama architektura, lecz jedynie rzeczy jakie mają odróżniać te dwie konsole to oprawa graficzna, a nie tytuły ekskluzywne na jedną z tych dwóch platform z jednej rodziny Xbox.

Jak mocną konsolą będzie Project Scorpio?

Microsoft mówi o mocy 6 TFLOPS - to jednostka określająca wydajność operacji zmiennoprzecinkowych danego sprzętu. Dla przykładu wypuszczona niedawno ulepszona wersja konsoli Sony - Playstation 4 PRO to moc ok. 4,12 TFLOPS, podczas gry zwykła wersja PS4 to 1,84, a Xbox One 1,31 TFLOPS.

Wzrost wydajności można będzie bez problemu zaobserwować, lecz to jak zostanie wykorzystana dodatkowa moc będzie zależeć od twórców gier - mogą ją przykładowo wykorzystać na zwiększenie rozdzielczości wyświetlania, jakości tekstur lub zwiększenie płynności (liczby klatek) danego tytułu.

 

Więcej szczegółów na temat Project Scorpio dowiemy się 11 czerwca - czy Microsoft przedstawi cenę urządzenia? Nową nazwę? E3 2017 ma przynieść więcej informacji - oby jak najbardziej pozytywnych dla graczy i ich portfeli.

RadioZET.pl/AM

Oceń