Wiemy, kiedy zadebiutuje nowa wersja iOS i które urządzenia ją dostaną

13.09.2017 12:00

Nowa wersja mobilnego systemu Apple przyniesie na iPhone'ach i iPadach sporo usprawnień i nowych funkcjonalności.

Wiemy, kiedy zadebiutuje nowa wersja iOS i które urządzenia ją dostaną fot. Apple

Użytkownicy sprzętu Apple mogą wyczekiwać nadejścia nowej wersji systemów iOS 11, tvOS 11 i watchOS 4 już 19 września tego roku.

Które urządzenia Apple otrzymają aktualizację?

Apple nie wyda aktualizacji dla każdego urządzenia w swoim portfolio. Wraz z kolejną wersją mobilnego systemu starsze urządzenia niestety będą musiały obejść się smakiem, a firma zapowiedziała dalsze wsparcie wraz z nowym systemem dla poniższych urządzeń:

  • iPhone 5S, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7 i iPhone 7 Plus
  • iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4, iPad 5. generacji
  • iPod touch 6. generacji
Zagłosuj

Czy Twoje urządzenie Apple dostanie nową aktualizację?

Co wprowadzi nowa wersja iOS?

Dzięki nowej wersji systemu iPhone'y i iPady otrzymają szereg funkcjonalności, które między innymi usprawnią jakość wykonywanych zdjęć i wprowadzą lepszą wielozadaniowość.

doc

iPady otrzymają nawigację mocno zbliżoną do desktopowego MacOS, co pozwoli na jeszcze wygodniejsze nawigowanie po urządzeniu i pracę na dostępnych na nich aplikacjach w bardziej profesjonalny sposób.

W iPhone'ach z kolei zostaną wprowadzone nowe możliwości kompresji zdjęć i wideo. Umożliwią uzyskanie lepszej jakości kolorów na zdjęciach, bardziej zbliżonych do naturalnych barw skóry i materiałów.

camera

Apple przy okazji zapowiedziało datę wydania nowej wersji swojego systemu dla komputerów. MacOS High Sierra zadebiutuje niedługo po premierze iOS 11, a dokładniej 25 września.

RadioZet.pl/AM

 

Oceń