Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Więźniowie zbudowali komputery i ukryli je w suficie więzienia

13.04.2017 11:19

Jak widać kraty więzienia nie są w stanie ograniczyć pomysłowości niektórych przestępców.

Więźniowie zbudowali komputery i ukryli je w suficie więzienia fot. pexels

Dwóch więźniów zakładu karnego Marion Correctional schowało dwa komputery w podwieszanym suficie pomieszczenia technicznego. Więźniowie-majsterkowicze podłączyli je do sieci i wykorzystywali do przeprowadzenia takich operacji, jak składanie fałszywych wniosków o zwrot podatku, kradzież pieniędzy z cudzych kart kredytowych, a także stworzenia przepustek, umożliwiających im dostęp do części więzienia dla personelu.

komputery_więzienie

Co ciekawe, więźniom udało się pozyskać dwa wspomniane komputery dzięki programowi resocjalizującemu, jaki odbywał się na terenie więzienia. W ramach jednego z tych programów, więźniowie mieli za zadanie rozbierać stare komputery na części pierwsze - nie jest do końca jasne, jak udało im się przemycać podzespoły komputerowe. Wiadomo jednak, że to właśnie dzięki tej pracy samodzielnie zmontowali dwa komputery dające im wspomniane możliwości.

Komputery odkryto dzięki wykryciu przekroczenia dziennego limitu transferu danych na koncie jednego z pracowników. Na nieszczęście więźniów akurat tego dnia pracownik, którego konta do logowania do sieci użyli, nie był danego dnia w pracy. Rozpoczęto więc poszukiwania nieautoryzowanego użycia dostępów i odkryto komputery podłączone do więziennej sieci informatycznej. Sprawców szybko odkryto - czeka ich teraz kolejna rozprawa. Więzienie natomiast prowadzi dochodzenie mające pomóc we wdrożeniu nowych środków bezpieczeństwa.

Zagłosuj

Uważasz, że więźniowie powinni wykonywać prace społeczne?

RadioZet.pl/newschannel9/AM

Oceń