Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Windows 10 Cloud - czym będzie nowy system Microsoftu?

24.04.2017 12:31

Microsoft może zawalczyć o rynek lekkich, małych i tanich urządzeń, konkurując z popularnymi w Stanach Zjednoczonych Chromebookami. 

Windows 10 Cloud - czym będzie nowy system Microsoftu? fot. pexels / microsoft / kolaż - radiozet.pl

Ostatnie urządzenia Microsoftu - konwertowalne Microsoft Surface, Surface Booki, a także Surface Studio, skierowane były dla bardziej zamożnej części klientów. Microsoft jednak chce wejść na rynek małych i tanich urządzeń, stąd pomysł na skopiowanie rozwiązania Google, czyli tworzenia laptopów opartych głównie na treściach z chmury.

Cloudbooki, podobnie jak Chromebooki z systemem Chrome OS, posiadałyby na tyle ograniczony system operacyjny, że jego głównym zastosowaniem nie byłoby korzystanie z aplikacji, z których słynie system Microsoftu (tutaj najprawdopodobniej byłoby ograniczenie do aplikacji ze sklepu Windows 10), lecz konsumpcja treści internetowych i pracę w oparciu o rozwiązania w chmurze.

Dzięki grafice opublikowanej przez serwis Windows Central wiemy, jaką minimalną konfigurację sprzętową muszą posiadać urządzenia, chcące otrzymać miano "Cloudbooka" z systemem Windows 10 Cloud.

cloudbook-vs-chromebook fot. źr. Windows Central

Cloudbooki nie będą mogły posiadać najsłabszej możliwej specyfikacji. Microsoft wymaga od tych urządzeń przynajmniej minimalnej wydajności w postaci czterordzeniowego procesora (z serii Intel Celeron lub lepszej), przynajmniej 4 GB pamięci operacyjnej, 32 GB pamięci wewnętrznej (lub 64 GB dla wersji z 64-bitową wersją systemu), baterię o pojemności minimum 40 watogodzin, a także opcjonalnym wsparciem dla rysika/interfejsu dotykowego.

Więcej o samym systemie Windows 10 Cloud, Cloudbookach i przyszłości Microsoftu dowiemy się zapewne podczas konferencji firmy, która została zapowiedziana na 2 maja.

Zagłosuj

Kupiłbyś Cloudbooka, gdyby był lekki i tani?

RadioZet.pl/AM

Oceń