Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Windows 10 - jak wymusić aktualizację "Creators Update"? Poradnik

14.04.2017 09:59

Microsoft udostępnił aktualizację "Creators Update" już 11 kwietnia, lecz urządzenia otrzymują ją "falami". Jeśli więc jeszcze nie otrzymaliście stosownego komunikatu o możliwości aktualizacji systemu - pokazujemy, jak pobrać i zainstalować ją ręcznie.

Windows 10 - jak wymusić aktualizację "Creators Update"? Poradnik fot. Microsoft

Czym jest "Creators Update"?

To kolejna duża aktualizacja systemu Windows 10, która wprowadza sporo nowości i usprawnień. Microsoft postanowił tym razem skupić się na wprowadzeniu usprawnień dla twórców aplikacji, ale także wprowadzi Painta 3D i funkcjonalności, z których ucieszą się gracze - jak np. "tryb gry". To również sporo poprawek bezpieczeństwa, jak i nowych ustawień prywatności, o które zapyta się nas system podczas konfiguracji. Więcej o aktualizacji przeczytacie w poświęconym jej artykule.

Jak wymusić pobranie "Creators Update" w Windows 10?

Jeśli system wciąż nie poinformował nas o możliwości aktualizacji nowej wersji Windows 10 - sami możemy to zrobić, a cały proces wcale nie jest trudny. Wystarczy pobrać narzędzie o nazwie "Asystent Aktualizacji", które zostało oficjalnie udostępnione przez Microsoft w tym miejscu. Po pobraniu tego pliku wystarczy go uruchomić i postępować z informacjami wyświetlanymi na ekranie aplikacji.

Zagłosuj

Czy Twój komputer kwalifikuje się do aktualizacji "Creators Update"?

WINDOWS_10_1

Aplikacja sprawdzi, czy nasz komputer jest w stanie przejść proces aktualizacji - czy ma odpowiedni procesor, a następnie rozpocznie pobieranie aktualizacji, co może już nieco potrwać (w zależności od prędkości naszego łącza internetowego).

WINDOWS_10_2

Po pobraniu update'a, asystent aktualizacji sprawdzi poprawność plików, a następnie rozpocznie przygotowywanie systemu do właściwego procesu aktualizacji. Proces ten może potrwać całkiem sporo czasu, więc warto się wcześniej na to przygotować.

win

Zobaczenie komunikatu takiego, jak powyżej, oznacza zakończenie wstępnych prac nad przygotowaniem aktualizacji. Teraz wystarczy kliknąć na "Uruchom ponownie teraz", a system dokona faktycznego wdrożenia nowej wersji systemu. Jak głosi komunikat: "Aktualizacja trwa zwykle do 90 minut", więc warto uzbroić się w cierpliwość podczas tego procesu.

W razie gdyby coś poszło nie tak lub gdyby system nie działał poprawnie po przeprowadzeniu aktualizacji, możliwe będzie przywrócenie poprzedniego buildu systemu. Warto również pamiętać, że Microsoft na bieżąco aktualizuje nowy system, więc jeśli coś nam nie będzie działać po aktualizacji - bardzo możliwe, że w przeciągu dnia lub dwóch może być poprawione stosowną aktualizacją systemu.

Zagłosuj

Zamierzasz zaktualizować swój system do "Creators Update"?

Jak widać instalacja nowej wersji Windows 10 jest prosta i w miarę przyjemna (jeśli nie liczyć ewentualnie długiego czasu, jaki musimy poświęcić na pobranie samej aktualizacji i jej wdrożenie). Jeśli posiadacie procesor ze starszej linii Intel Atom - na razie warto wstrzymać się z aktualizacją, Microsoft ostrzega o występujących w tym przypadku problemach, lecz szybko powinna ukazać się stosowna poprawka.

RadioZet.pl/AM

Oceń