Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Windows 10 po dużej aktualizacji z problemami

23.10.2017 10:17

Microsoft wie, że wiele użytkowników doświadcza problemów z systemem po przeprowadzeniu procesu aktualizacji i obiecuje szybkie wypuszczenie stosownych poprawek.

Windows 10 po dużej aktualizacji z problemami fot. Microsoft

Znikające aplikacje z paska Start

Wielu użytkowników zmaga się z dość dziwnym problemem - aplikacje, które mieli przypięte do paska Startu po przeprowadzeniu procesu aktualizacji Windows 10 do Falls Creators Update nie są już w nim dostępne.

Część użytkowników może pomyśleć, że te aplikacje zostały po prostu nieprzeniesione wraz z aktualizacją systemu, jednak po prostu w wyniku błędu nie zostały ponownie przypięte do paska Start. Firma podpowiada, że warto ponownie wymusić instalację danej aplikacji, w celu jej pojawienia się na liście programów.

Brak przycisku Start

Duża grupa użytkowników z kolei doświadcza problemu w postaci zupełnego braku paska zadań lub przycisku Start. Firma wie, co powoduje ten błąd i szybko zostanie wypuszczona odpowiednia poprawka mająca go naprawić. Użytkownicy mogą zawsze przywrócić poprzednią wersję systemu, by tymczasowo naprawić problem.

Nowości w Windows 10 wraz z Falls Creators Update

Przy tego typu dużych aktualizacjach systemu nigdy nie może wszystko pójść idealnie. Wspomniane problemy dotyczą na szczęście niewielkiej liczby użytkowników, a lista nowości i przydatnych usprawnień, w tym poprawek bezpieczeństwa, powinna jednak zachęcić użytkowników do instalacji nowej wersji systemu, do której proces aktualizacji - miejmy nadzieję - będzie mniej problematyczny.

Zagłosuj

Doświadczyłeś problemów ze swoim systemem po przeprowadzeniu aktualizacji?

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń