Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Windows 10 z ogromną aktualizacją - jak ją zainstalować? Poradnik

06.04.2017 10:16

Oficjalna premiera aktualizacji "Creators Update" dla Windows 10 odbędzie się 11 kwietnia, lecz jeśli nie chcecie czekać do tej daty, to możecie już teraz dokonać aktualizacji swojego systemu. 

Windows 10 z ogromną aktualizacją - jak ją zainstalować? Poradnik fot. Microsoft

W skrócie "Creators Update" to kolejna, duża aktualizacja systemu Windows 10. Microsoft tym razem postanowił skupić się na wprowadzeniu usprawnień dla twórców aplikacji, ale także wprowadzi Painta 3D i funkcjonalności, z których ucieszą się gracze - jak "tryb gry". Więcej o aktualizacji przeczytacie w poświęconym jej artykule.

Microsoft postanowił udostępnić aktualizację już teraz, lecz nie jest ona jeszcze dostępna do pobrania z poziomu systemowego aktualizatora - za pomocą tego sposobu będzie można ją pobrać od 11 kwietnia. Natomiast, jeśli nie możecie doczekać się nowego builda systemu, z pomocą przychodzi narzędzie "Asystenta Aktualizacji" udostępnione na serwerach Microsoftu - do pobrania tutaj.

Po pobraniu tego niewielkiego pliku, wystarczy go uruchomić, a następnie kierować się zgodnie z informacjami wyświetlonymi w aplikacji.

Zagłosuj

Czy Twój komputer kwalifikuje się do aktualizacji "Creators Update"?

WINDOWS_10_1

Aplikacja sprawdzi, czy nasz komputer jest w stanie przejść proces aktualizacji - czy ma odpowiedni procesor, a następnie rozpocznie pobieranie aktualizacji, co może już nieco potrwać (w zależności od prędkości naszego łącza internetowego).

WINDOWS_10_2

Po pobraniu update'a, asystent aktualizacji sprawdzi poprawność plików, a następnie rozpocznie przygotowywanie systemu do właściwego procesu aktualizacji. Proces ten może potrwać całkiem sporo czasu, więc warto się wcześniej na to przygotować.

win

Zobaczenie komunikatu, jak powyżej oznacza zakończenie wstępnych prac nad przygotowaniem aktualizacji. Teraz wystarczy kliknąć na "Uruchom ponownie teraz", a system dokona faktycznego wdrożenia nowej wersji systemu. Jak głosi komunikat: "Aktualizacja trwa zwykle do 90 minut", więc warto uzbroić się w cierpliwość podczas tego procesu.

W razie gdyby coś poszło nie tak lub gdyby system nie działał poprawnie po przeprowadzeniu aktualizacji, możliwe będzie przywrócenie poprzedniego buildu systemu. Warto również pamiętać, że Microsoft na bieżąco aktualizuje nowy system, więc jeśli coś nam nie będzie działać po aktualizacji - bardzo możliwe, że w przeciągu dnia lub dwóch może być poprawione stosowną aktualizacją systemu.

Zagłosuj

Zamierzasz zaktualizować swój system do "Creators Update"?

RadioZet.pl/AM

Oceń