Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Windows 10 zaktualizował się bez twojej zgody? Możesz przywrócić poprzednią wersję systemu

14.03.2018 12:31

W ostatnich dniach Windows 10 postanowił spłatać grupie użytkowników nieaktualizujących systemu do najnowszej wersji potwornego figla. System pominął brak wyrażonej przez użytkowników zgody i mimo wszystko przeprowadził na ich komputerach proces instalacji aktualizacji systemu do najnowszego builda.

Windows 10 zaktualizował się bez twojej zgody? Możesz przywrócić poprzednią wersję systemu fot. Microsoft

Część użytkowników, która celowo nie dokonała jeszcze dużej aktualizacji swojego Windowsa 10 do wersji 1709 (Creators Update), informuje, że system wymusił zaktualizowanie się do nowszej wersji „Okienek”. Użytkownicy zgłaszający problemy mówią nawet o pominięciu przez aktualizator ustawień na ich systemie o niedokonywaniu wdrażania update'ów, a ponadto, gdy wdrażanie aktualizacji się już rozpocznie, to nie da się go zatrzymać.

Często nowe wersje systemów Microsoftu na starcie nie działają poprawnie lub nie są w pełni kompatybilne z używanymi przez użytkowników narzędziami i sterownikami. Osoby, których spotkała złośliwa ręka Microsoftu dokonująca update'u ich systemu, mimo wszystko nie powinny mieć zbytnich powodów do zmartwień — wciąż można przywrócić system do wersji sprzed wprowadzenia dużej aktualizacji.

Użytkownicy mają 10 dni na to, by po wprowadzeniu aktualizacji 1709 (Creators Update) cofnąć wprowadzone zmiany. Narzędzie Odzyskiwania będzie w tym przypadku zbawienne.

By przywrócić system Windows 10 do stanu sprzed aktualizacji, należy przejść w panelu Ustawień do działu Aktualizacja i zabezpieczenia, a następnie w menu Odzyskiwanie wybrać funkcję Wróć do poprzedniej wersji Windows 10.

Microsoft powinien od teraz poważniej podchodzić do problemu samoczynnego aktualizowania się systemu. Firma już raz mocno oberwała za wcześniejsze wymuszanie u użytkowników Windowsa 7 i 8.1 przesiadki na Windowsa 10. Nałożona na nią kara finansowa powinna i tym razem sprawić, by programiści szybciej uporali się z zaistniałym problemem i wprowadzili środki bezpieczeństwa, które powinny uchronić użytkowników przed tego typu sytuacjami.

RadioZet.pl/AM

Oceń
Tagi