Windows 7 i 8.1 bez aktualizacji na nowych procesorach

18.04.2017 14:11

Do oficjalnego zakończenia wsparcia technicznego dla Windows 7 i 8.1 zostało jeszcze kilka lat, już teraz jednak o otrzymywaniu poprawek bezpieczeństwa mogą zapomnieć osoby używające systemów na zbyt nowym sprzęcie.

Windows 7 i 8.1 bez aktualizacji na nowych procesorach fot. materiały prasowe

O łatkach naprawiających odnalezione błędy w zabezpieczeniach systemów Windows 7 i 8.1 zapomnieć będą musiały osoby, które korzystają z procesorów Intel Kaby Lake oraz AMD Ryzen. Dla starszych generacji CPU wsparcie będzie w dalszym ciągu udzielane.

Microsoft chce w ten sposób zmusić kupujących nowe komputery do sięgania po najnowszy system operacyjny – Windows 10. Brak wsparcia dla starszych systemów na nowych procesorach był komunikowany wraz z wprowadzaniem najnowszych okienek do sprzedaży. Decyzja ma charakter biznesowy, a nie technologiczny.

Zamiast poprawek bezpieczeństwa właściciele komputerów z nowymi CPU i zainstalowanym Windows 7 lub 8.1 zobaczą komunikat o tym, że ich sprzęt nie jest wspierany.

Podobny problem będą mieć także osoby korzystające z premierowej wersji Windows 10 – albo zaktualizują ją do nowszej edycji, albo nie będą mogły pobierać nowych poprawek bezpieczeństwa.

Oficjalne wparcie dla Windows 7 ma być świadczone do 2020 roku, a dla Windows 8.1 do 2023 roku.

Zagłosuj

Czy Microsoft powinien dostarczać łatki także właścicielom nowszych procesorów?

RadioZET.pl/MT

Oceń