Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Windows 93 – żartobliwa podróż w czasie pełna sentymentów

20.07.2017 13:47

Dzięki stworzonej przez entuzjastów prostej grze przeglądarkowej Windows 93 w niejednym oku zakręci się łza wzruszenia.

Windows 93 – żartobliwa podróż w czasie pełna sentymentów fot. zrzut ekranu

Liczby nawiązań do znanych u uwielbianych gier, zjawisk, programów i fenomenów kulturowych, jakie udało się zmieścić w grze Windows 93, trudno zliczyć. Na dodatek projekt wciąż żyje i autorzy dorzucają co chwila nowe opcje.

Niemal każda z umieszczonych na pulpicie Windows 93 ikonek kryje potencjalnie zabawę na wiele godzin i pokazuje znane aplikacje w zupełnie nowym świetle – a to tylko wierzchołek góry lodowej, gdyż po zapoznaniu się z udostępnionymi aplikacjami można zacząć przyglądać się funkcjom oferowanym przez system – między innymi efektom, jakie można nałożyć na okienka.

Windows 93 może także udawać, że jest trapiony przez błędy wyświetlania obrazu – dzieje się tak po włączeniu z menu okna opcji glitch. Szczególnie uszczypliwi autorzy wydają się być w stosunku do Microsoftu – widać to po efekcie zastosowania funkcji IE6.

Z Windows 93 można zapoznać się pod tym adresem – przed kliknięciem należy sprawdzić, czy dysponuje się kilkoma godzinami wolnego czasu, gdyż można dać się niepostrzeżenie wciągnąć w sentymentalną podróż w czasie.

Nieco podobna – aczkolwiek zdecydowanie mniej żartobliwa – koncepcja przyświecała twórcom symulatora pracy w systemie łudząco podobnym do Windows 95. Twórcy tego program chcieli pokazać, jak może wyglądać niepotrzebna ludzka praca w świecie, w którym Sztuczna Inteligencja i maszyny wykonują niezbędne do przetrwania cywilizacji czynności zdecydowanie lepiej, niż są to w stanie zrobić ludzie.

Zagłosuj

Wzruszyliście się grając w Windows 93?

RadioZET.pl/MT

Oceń