Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Windows dyskretnie przypomni o aktualizacji systemu

03.07.2017 14:20

Microsoft podejmuje kolejne kroki w celu zabezpieczenia komputerów swoich użytkowników. 

Windows dyskretnie przypomni o aktualizacji systemu fot. Microsoft

Jeśli jeszcze nie zaktualizowaliście swojego systemu Windows 10 do najnowszego builda, to spodziewajcie się otrzymywania powiadomień o pobraniu najnowszej wersji systemu.

Najnowsza wersja Windows 10 to bowiem nie tylko szereg nowości dodających takie funkcjonalności jak nowa wersja Painta pozwalająca na tworzenie trójwymiarowych obrazów, specjalny tryb gry i usprawnienia wydajności - to również masa aktualizacji zabezpieczeń systemu, dzięki którym trudniej jest złośliwemu oprogramowaniu przejąć kontrolę nad komputerem.

W wyniku posiadania przestarzałych wersji systemów w całej Europie setki tysięcy komputerów zostały zarażone ransomware, czyli złośliwym oprogramowaniem, które szyfrowało dane na dysku pod żądaniem opłaty okupu. Wirusy "WannaCry" i "Petya" spowodowały tym samym ogromne straty u wielu firm przemysłowych, a także prywatnych osób.

Plan Microsoftu na zwiększenie świadomości o nowym buildzie Windows 10 zakłada w związku z tym wyświetlanie nieuciążliwych notyfikacji w rogu ekranu. Ponadto Microsoft już jakiś czas temu zapowiadał wyłączanie wsparcia dla starszych wersji Windows 10, w związku z tym ew. szkodliwe oprogramowanie może tylko skorzystać na użytkownikach, którzy nie zdecydują się na tę darmową procedurę aktualizacji.

Zagłosuj

Posiadasz najnowszą wersję systemu operacyjnego?

RadioZet.pl/AM

Oceń